نتایج چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد

قرآن کريم

نتایج چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد در ٤ رشته «ترجمه و مفاهیم قرآن»، «تدبر در قرآن»، «حفظ قرآن» و «مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه» و ١٥ کد رشته امتحانی با هدف مشارکت در طرح قرآنی ١٤٤٩ (حفظ سوره مبارکه «یس») برگزار شد که بر این اساس ٧٠ درصد از متقاضیان در رشته حفظ، ٢٤ درصد در رشته ترجمه و مفاهیم و ٣ درصد در رشته تدبر در قرآن و ٣ درصد در رشته ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه شرکت کرده‌اند که تعداد متقاضیان شرکت در رشته حفظ نسبت به دوره قبل رشد چشمگیری داشته است.

مرتضی خدمتکار معاون آموزش دفتر توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت از اعلام نتایج چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد خبر داد و گفت: از مجموع ٦٢ هزار و ٣٠٠ نفر که در این آزمون ثبت‌نام کردند ٧٦ درصد یعنی بیش از ٤٧ هزار نفر در روز آزمون حضور یافتند و به رقابت پرداختند.

وی با بیان این‌که «٧٦ درصد از شرکت کنندگان موفق به کسب حدنصاب نمره شدند» افزود: ٣٥ هزار و ٧٢٠ نفر از شرکت‌کنندگان قبول شدند که هفته‌های آینده اسامی آن‌ها اعلام می‌شود و در همایشی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

خدمتکار به استان‌هایی که بیشترین مشارکت را در چهاردهمین آزمون قرآن و عترت داشتند اشاره کرد و گفت: استان‌های اردبیل، مرکزی و گلستان به ترتیب با ٨٤، ٨٠ و ٧٩ درصد بیشترین تعداد شرکت کننده را در این دوره از آزمون داشتند، همچنین استان کردستان با ٤٧ درصد کمترین مشارکت در این آزمون را داشت.

وی با بیان این‌که «بیشترین قبول‌شدگان در چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد از استان اصفهان هستند» افزود: استان‌های اصفهان، کرمان و ایلام به ترتیب با ٧٧، ٧٤ و ٧٣ درصد بیشترین تعداد قبول شده را در این آزمون دارند.

خدمتکار به استقبال افراد از رشته مفاهیم مقدماتی اشاره کرد و گفت: از بین ١٦ رشته امتحانی، رشته مفاهیم با ٨٣ درصد و رشته حفظ ٣٠ جزء با ٨١ درصد، بیشترین درصد قبولی در چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد را از آنِ خود کردند و رشته‌های تدبر در قرآن با ٣٠ درصد و مفاهیم نهج‌البلاغه با ٣٦ درصد کمترین تعداد پذیرفته شده را داشتند.

وی افزود: برگزیدگان چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد همزمان با برترین‌های سیزدهمین دوره این آزمون‌ها دهه مبارک فجر در مراسمی به قید قرعه انتخاب و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N1066419