اوباما تلاش بیشتر برای مبارزه با داعش را خواستار شد

رئیس جمهور آمریکا گفت، لازم است کشورهای عضو به اصطلاح ائتلاف ضد داعش تلاش بیشتری برای مبارزه با این گروه انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در محل وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که اشتون کارتر وزیر دفاع، به زودی راهی خاورمیانه است تا از اعضای این ائتلاف بخواهد تلاش های خود را افزایش بدهند.

ائتلاف ضد داعشی که اوباما از آن سخن می‌گوید از کشورهای متحد آمریکا از جمله عربستان، ترکیه، امارات متحده عربی و قطر تشکیل شده است. بسیاری از ناظران معتقدند که برخی از اعضای این ائتلاف، تاکنون اقدامات مشخصی علیه گروه داعش انجام نداده اند.

باراک اوباما در بخشی از سخنرانی خود اظهار کرد که در مقابله با داعش در عراق و سوریه پیشرفت های زیادی به دست آمده اما لازم است که سرعت اقداماتی که علیه این گروه انجام می شود افزایش یابد.

رئیس جمهور آمریکا به عنوان نمونه ای از دستاوردهای به دست آمده در مقابله با داعش گفت که این گروه در عراق، ۴۰ درصد زمین هایی که در اختیار داشته را از دست داده است.

اوباما همچنین با خواندن فهرستی از فرماندهان داعش که تاکنون کشته شده اند، گفت که بقیه فرماندهان این گروه در نوبت های بعدی قرار دارند.

بی.بی.سی گزارش داد، روسیه و دیگر منتقدان سیاست های منطقه‌ای آمریکا، اعضای ائتلاف ضد داعش را متهم می کنند که در مقابله با گروه داعش جدی نیستند و اولویت اصلی آنها، سرنگونی دولت سوریه است.

انتهای پیام

کد N1066387