۰
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:

پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مسئولین است

  • ۲۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
امر به معروف و نهي از منكر

دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کشور حرکت مردمی را در اشاعه این فریضه الهی در جامعه بسیار موثر دانست و توسعه آن را از برنامه‌های اصلی این ستاد برشمرد.

دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کشور حرکت مردمی را در اشاعه این فریضه الهی در جامعه بسیار موثر دانست و توسعه آن را از برنامه‌های اصلی این ستاد برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی حجت‌الاسلام سید احمد زرگر در جلسه تشریح قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که با حضور اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد، با تاکید بر این‌که «پرداختن به این فریضه الهی وظیفه همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران است» گفت: با تدبر در آیات قرآن کریم می‌توان استنباط کرد که در قریب به 98 درصد آیات بر لزوم پیشگیری تاکید شده است.

وی افزود: عمل صالح امر به معروف و نهی از منکر در سایه ایمان محکم به خداوند و استقامت در این راه نمود پیدا می‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در صورتی که جامعه در راستای دستیابی به ایمان راسخ گام بردارد و فرامین الهی به نحوی در جامعه نهادینه شود که مردم یقین پیدا کنند حرام صد در صد برای آنها مضر است، پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر راحت‌تر شده و چه بسا هر فردی منتشرکننده این مهم باشد.

زرگر نهادینه شدن و رسیدن به این یقین را وظیفه همه افراد بویژه نخبگان و حوزویون دانست و بیان کرد: اگر بخواهیم عمل صالح، ایمان و استقامت در جامعه نمود پیدا کند و به تبع آن جامعه‌ای سالم داشته باشیم باید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک امر پیشگیرانه نگاه شود.

وی ضمن اشاره به این نکته که «امر به معروف و نهی از منکر یک حرکت مردمی است و در صورتی که در این قالب پایه‌ریزی شود، نتایج بهتری حاصل می‌شود» افزود: نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و حرکت‌هایی که پیش از آن شکل گرفت و سبب این پیروزی شد، گواه بر این مدعاست.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: بر اساس سفارش و تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم بهره‌گیری از مردم در راستای اشاعه امر به معروف و نهی از منکر، نقش مردم در این رابطه در این قانون دیده شده است.

زرگر افزود: برای آوردن مردم به این صحنه سه برنامه اساسی را مد نظر قرار داده‌ایم که از ائمه جمعه درخواست داریم در خصوص اجرای درست و موثر این سه برنامه همه تلاش خود را به کار گیرند.

این مسئول افزود: این سه برنامه با محوریت آموزش و پرورش به نام یادآوران، یک حرکت مردمی با نام طلایه‌داران و یک برنامه به نام یاران معروف است.

وی با این توضیح که «انفرادی عمل کردن در حوزه امر به معروف و نهی از منکر جوابگو نیست و به همین دلیل گروه‌های 10 نفره مردمی برای این منظور در نظر گرفته شده است» گفت: این گروه‌ها ساماندهی می‌شوند و برای این ساماندهی چهار دستورالعمل در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: گزینش، آموزش و ساماندهی از جمله مواردی است که در خصوص این گروه‌های مردمی مد نظر قرار گرفته شده تا بر این اساس از برخورد سلیقه‌ای، غیر اصولی و خارج از فرامین الهی در اجرای این فریضه جلوگیری شود.

زرگر با بیان این‌که «پنج گروه 50 نفری عنوان یک ناحیه تلقی می‌شوند» گفت: مساله مهم این است که ما از این گروه‌ها باید گروه‌های تخصصی به وجود آوریم به این معنا که قشر معلم یا دکتر و یا هر قشر دیگری در گروه‌ها حضور داشته باشند و به صنف خود بر اساس آموزش‌هایی که می‌بینند ارائه خدمت کنند که این قطعا موثرتر واقع می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.