مصر تروریستی بودن حادثه سقوط هواپیمای روسی را منتفی دانست/مسکو واکنش نشان داد

روسيه

در حالی که مصر اولین گزارش خود درباره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه بر فراز آسمان صحرای سیناء را منتشر کرد، سخنگوی کرملین با تاکید بر مواضع دولت روسیه در قبال سرنگونی هواپیمای مسافربری روسی در صحرای سینا به گزارش قاهره درباره این حادثه واکنش‌ نشان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت: تنها می‌توانم به گزارش کارشناسان روسی اشاره کنم که تروریستی بودن سقوط این هواپیما را تایید کردند.

این در حالی است که صبح امروز (دوشنبه)، بازرسان مصری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره سقوط این هواپیما بر اثر اقدامی غیرقانونی یا تروریسمی یافت نشده است.

در بیانیه مطبوعاتی مصر آمده است: کاپیتان المقدم (مسئول تیم تحقیق درباره این حادثه) اعلام کرده است کمیته زیرنظرش تاکنون هیچ مدرک و اطلاعاتی که نشان دهنده دخالتی غیرقانونی باشد کشف نکرده و با این حال به تحقیقات خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

رئیس کمیته تحقیقات مصر درباره حادثه سقوط هواپیمای روسی گفته است که کمیته تاکنون هیچ دلیلی که نشان دهد حادثه مذکور تروریستی بوده، نیافته است.

وزارت هوانوردی مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیته تحقیق عصر یکشنبه اولین گزارش خود درباره حادثه را به پایان رساند و به نمایندگان کشورهایی که در تحقیقات حق مشارکت داشتند و نیز به سازمان هوانوردی بین‌المللی (إیکائو) فرستاد.

مقدم اظهار داشت که در گزارش اولیه آمده است که تا فاصله 16 کیلومتری محل سقوط هواپیما در مرکز سیناء‌ مورد بررسی قرار گرفته و اعضای پزشکی قانونی تیم تحقیق گزارش شناسایی اجساد را دریافت کرده و آن را بررسی کرده‌اند و ما منتظر تعیین وضعیت قربانیان بعد از اطلاع از نتایج تحقیقات مربوط به دی ان ای نزدیکانشان هستیم.

این در حالی است که بنا به اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه انفجار بمبی با ظرفیت یک کیلوگرم تی ان تی عامل سقوط هواپیمایی روسی بوده است.

انتهای پیام

کد N1065763