سفر رئیس‌جمهور کاستاریکا به کوبا پس از 70 سال

رئیس جمهوری کاستاریکا که پس از گذشت بیش از 70 سال به کوبا سفر کرده، در نظر دارد مساله مهاجران کوبایی را به طور جدی با رهبران این کشور به بررسی بگذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، لوئیس گیلرمو سولیس، اولین رئیس جمهور کاستاریکاست که پس از 72 سال به هاوانا سفر کرده است. وی در سفری رسمی روز یکشنبه وارد کوبا شد.

نزدیک به پنج هزار مهاجر کوبایی در مرز شمالی کاستاریکا و نیکاراگوئه برای سفر به آمریکا متوقف شده‌اند. قرار است فردا (سه شنبه) سولیس در دیدار خود با رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا در این باره دیدار و گفت‌وگو کند.

تدارک سفر سولیس به کوبا پیش از این بحران تدارک دیده شده بود. روابط کاستاریکا با کوبا در سال 2009 مجددا برقرار شد. این کشور آخرین کشور آمریکای لاتین بود که به احیای روابط با کوبا پرداخت

وی گفت: من در نشست خود با روسای جمهور کشورهای آمریکای مرکزی (سیکا) و رئیس جمهور کوبا در هاوانا مساله مهاجران را مطرح خواهم کرد.

کوبا همواره آمریکا را متهم به اتخاذ سیاست‌های جنگ سرد درباره مهاجرت می‌کند که با این سیاستها جان شهروندان کوبا را به خطر می‌اندازد.

انتهای پیام

کد N1065742