بیرانوند: ملت ایران اتهام انحراف هسته‌ای را مردود می‌داند

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سکوت رئیس جمهور در قبال گزارش ارائه شده توسط مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار کرد:‌ نظام اسلامی و ملت ایران هر گونه اتهام انحراف هسته‌ای و پنهان کاری در این رابطه را مردود می‌داند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، بهرام بیرانوند در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول، گفت: آمریکا یعنی شیطان بزرگ نابودی جهان اسلام را می‌خواهد.

وی ادامه داد:‌ ایران محور حق طلبی در عالم است و آمریکا می‌خواهد به هر بهانه و به هر شکل به منافع ایران اسلامی آسیب بزند. آمریکا قصد تحقیر و نابودی ما را دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: تحریم جدید پسا برجام مبنی بر جلوگیری از سفر اتباع دهها کشور به ایران قدم دیگری در نشان دادن عمق دشمنی آمریکاست. همچنین کشتار مسلمانان نیجریه توسط عمال آموزش دیده آمریکا نشان می‌دهد دشمنی آمریکا با مسلمانان جغرافیا نمی‌شناسد.

بیرانوند در ادامه با اشاره به مسائل داخلی کشور و مذاکرات هسته‌ای گفت: آقای روحانی یادتان هست که در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای همانجا که ماموران آژانس را جاسوس می‌خواندید چه نوشته‌اید؟ چند مورد ذکر کردید که در قطعنامه سال 83، آژانس عدم انحراف ایران را تاکید یا تایید کرده‌ است. آیا یادتان است؟ در گزارش جدید آمانو نیز ایران، بیش از 10 بار متهم شده که قبل از سال 83 انحراف هسته‌ای داشته، پنهان کاری کرده و اطلاعات غلط به آژانس داده است. آقای روحانی پیش نویس قطعنامه‌ای که در سکوت شما در حال تصویب است گزارش آمانو را تایید می‌کند.

وی همچنین خطاب به رئیس جمهور افزود: می‌دانید معنی تایید گزارش آمانو و سکوت شما و دستگاه دیپلماسی یعنی چه؟ آیا در واکنش به قطعنامه و تایید ادعای آمانو حرفی برای زدن ندارید؟

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین در ادامه تاکید کرد:‌ نظام اسلامی و ملت ایران اتهام انحراف هسته‌ای، پنهان کاری و ارائه اطلاعات غلط را مردود می‌داند.

بیرانوند یادآور شد: آقای روحانی حسب اتفاق در سالهای مورد ادعای آمانو، اختیار کشور در امور اجرایی با اصلاح طلبان بود و شما نیز مستقیما مسئولیت داشتید. گرچه جریان اصلاحات دارای عیوب ساختاری است اما انحراف مباحث هسته‌ای و پنهان کاری هسته‌ای و ارائه اطلاعات غلط هسته‌ای وصله‌ی ناجوری است که در هیچ دوره‌ای به نظام اسلامی نمی‌چسبد. شما چرا سکوت کردید؟

وی ادامه داد: سکوت شما یعنی تثبیت حرف مفت آمانو. شاید سند آمانو ادعای پوچ مرد بیماری است که در تشخیص حرف درست و غلط دچار اختلال شده است. در پیش نویس قطعنامه با تایید گزارش آمانو و زدن مهر تایید بر آن بر اراجیف او، اعلام می‌شود: پرونده پی ام وی با شرایط زیر بسته خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد همچنین گفت: آقای روحانی نگران نباشید غربی ها معامله سراسر سود خود را با شما به هم نخواهند زد تا مباحث گفته شده تثبیت نشده اعلام موضع کنید.

بیرانوند خاطر نشان کرد:‌ در قطعنامه با صحه گذاشتن بر گزارش آمانو انحراف قبل از 2003 تایید شده و می‌گوید چون از 2003 به بعد انحرافی نبوده با شرایط ذیل پرونده بسته می‌شود، عملا شرایط معنی بازبودن پرونده را دارد. آنجا که می‌گوید دسترسی کامل و آنلاین بر مراکز و نظارت و دسترسی به اماکن نظامی.

این نماینده مجلس اظهار کرد:‌ کجای این شروط معنای بسته شدن را می‌دهد؟ علاوه بر آن آقای روحانی چرا در برابر حصارهای محکم ایجاد شده در پیش‌نویس قطعنامه سکوت کرده‌اید؟ چرا می‌پذیرید تمام نظارت‌ها و اقدامات نظارتی مختص ایران باشد و چرا می‌پذیرید عرف آژانس نباشد؟

نماینده مردم بروجرد در مجلس در ادامه به برخی مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود اشاره کرد و گفت: کارگران نساجی بروجرد در آستانه اخراج هستند فکری بکنید.

انتهای پیام

کد N1065526