توضیحات وزیر خارجه هند به پارلمان درباره سفر به اسلام آباد

سیاسی

وزیر خارجه هند به پارلمان هند رفت و توضیحاتی در خصوص سفر خود به پاکستان ارایه داد که با مخالفت برخی از نمایندگان حزب مخالف روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از « اکسپرس نیوز»، «سوشما سوراج» با سخنرانی خود در پارلمان ملی هند در تلاش برای کسب اعتماد پارلمان در خصوص سفر خود به پاکستان بود که با اعتراض شدید نمایندگان حزب مخالف روبرو شد.

سوشما سوراج در سخنان خود گفت: قرار است هند و پاکستان تمام مسائل خود از جمله مسائل امنیتی، مسئله جامو و کشمیر را از طریق مذاکرات جامع حل نمایند. هند موضوع حملات شهر بمبئی را نیز با پاکستان در میان گذاشت و از پاکستان خواست این پرونده به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: نخست وزیر هند و پاکستان در حاشیه اجلاس «تغییرات آب و هوایی» پاریس با هم دیدار و گفتگو کردند و قرار شد برای بهبود روابط دو کشور گفتگوهایی صورت گیرد. در ابتدا مشاوران امنیت ملی دو کشور در بانکوک با هم دیدار کردند. در سفر من به اسلام آباد، تصمیم گرفته شد دو طرف تمام مسائل خود را از طریق مذاکرات جامع و مسالمت آمیز حل و فصل نمایند.

لازم به ذکر است که سوشما سوراج در اجلاس «قلب آسیا»  که به میزبانی اسلام آباد شرکت کرد. این اولین سفر یک وزیر هندی بعد از سال ۲۰۱۲ به پاکستان بود. سوشما سوراج در این سفر با «نواز شریف» نخست وزیر و «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجه نیز دیدارهای جداگانه ای داشت.

کد N1065522