ایندیپندنت: داعش در حال پیروزی در آمریکاست

سیاسی

تروریسم مساله‌ای است که آمریکایی‌ها با آن بسیار جدی‌تر از مهاجران غیرقانونی و مساله تیراندازی‌های مرگبار برخورد می‌کنند. به نظر می‌رسد که تلاش داعش برای ترساندن ایالات متحده آمریکا جواب داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، نظرسنجی جدید "موسسه تحقیقاتی مذهب عمومی" نشان می‌دهد شمار آمریکایی‌هایی که به شدت نگران مساله تروریسم هستند، افزایش چشمگیری داشته است. در نوامبر 2014 یک سوم از آمریکایی‌ها می‌گفتند که "خیلی" یا "تا حدی" نگران هستند که خودشان و یا اقوامشان قربانی حمله تروریستی شوند. اما امسال و پس از حملات پاریس و سن برناردینوی کالیفرنیا، حدود نیمی از آمریکایی‌ها می‌گویند که این نگرانی را دارند.

در مورد موضع تروریسم و تیراندازی‌ها، اختلاف قابل توجهی میان احزاب وجود دارد. جمهوری‌خواهان بیشتر نگران مساله تروریسم هستند و دموکرات‌ها نگران تیراندازی‌ها.

شرکت‌کنندگان همچنین به این سوال که زمانی فردی با ادعای مسلمانی و یا مسیحی بودن دست به ارتکاب عملی به نام اسلام و مسیحیت می‌زند، آیا شما واقعا وی را مسیحی یا مسلمان می‌دانید، پاسخ دادند. شمار آمریکایی‌هایی که این افراد را مسیحی نمی‌دانستند، دو برابر شده است اما این مساله درباره مسلمانان صدق نمی‌کرد. 47 درصد از پاسخ‌دهندگان ارزش‌های اسلامی را در تقابل با ارزش‌های آمریکایی می‌دانند.

از سوی دیگر این مساله همچنین نشان می‌دهد که داعش موفق شده است. هدف این گروه برای ایجاد شکاف میان غرب و جهان اسلام دقیقا بر این نوع تمایزها متکی است.

انتهای پیام

کد N1065277