در پی تشدید اختلافات درون حزبی؛

دبیرکل حزب حاکم تونس استعفا کرد

تونس

دبیرکل حزب "ندای تونس" استعفای شفاهی خود از دبیرخانه این حزب را اعلام و تاکید کرد به دلیل اختلافاتی که حزب ندای تونس را دچار آشفتگی و چند دستگی کرده، این حزب دیگر کارکرد خود را ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، محسن مرزوق، دبیرکل حزب ندای تونس، حزب حاکم در این کشور در دیدار با نمایندگانی از حزب با اشاره به اینکه وی هرگز از حزب ندای تونس کناره‌گیری نکرده گفت که هرگز حزب جدیدی تاسیس نخواهد کرد بلکه به جایگاه قبلی خود یعنی یکی از اعضای حزب بازگشته و به فعالیت ادامه می‌دهد.

وی همچنین برگزاری کنفرانسی انتخاباتی برای یادآوری اهداف اصلی تاسیس حزب حاکم تونس را خواستار شد.

اسن مسئول تونسی تاکید کرد: ساختار کنونی ندای تونس پایان یافته و باید شکلی جدید به آن بخشید نه حزبی جدید.

مرزوق این سخنان را در واکنش به پیشنهادات ارائه شده از سوی "کمیته سیزده" که الباجی قائد السبسی، رئیس جمهور تونس برای رفع اختلافات در داخل حزب تعیین کرده بود، اظهار داشت.محسن مرزوق و گروهی 32 نفره از نمایندگان، کمیته سیزده را از هدف مقابله با اختلافات در داخل حزب دور می‌دانند.

اختلافات در حزب حاکم تونس از ماه‌ها قبل آغاز و منجر به دو دستگی و جبهه بندی در این حزب شد. جبهه اول به رهبری "حافظ السبسی"، پسر السبسی که به دنبال اجرای اصلاحات در داخل حزب هستند و جبهه دوم به ریاست محسن مرزوق، که شامل گروهی از چهره‌های سیاسی برجسته چپ‌گرا در اتحادیه‌های اصناف این کشور است.

ازهر العکرمی، یکی از رهبران حزب ندای تونس نیز با اعلام مخالفت خود با طرح پیشنهادی السبسی برای حل بحران داخلی حزب، گفت: ما کشور و مردم را رهبری خواهیم کرد و از همین جا مرگ کمیته سیزده را اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N1065233