درباره حمایت از ائتلاف ضد داعش؛

مرکل درخواست آمریکا را نپذیرفت

آلمان

صدراعظم آلمان درخواست آمریکا برای تامین کمک نظامی بیشتر در مبارزه با داعش را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان درباره گزارش مجله اشپیگل از این درخواست آمریکا گفت: معتقدم که آلمان در حال اجرای سهم خود در این روند است و لزومی ندارد در حال حاضر درباره مسائل جدید مربوط به این درخواست صحبت کنیم.

مجله اشپیگل روز شنبه گزارش داد، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا یک هفته پس از آنکه پارلمان برلین برنامه پیوستن به کمپین ضد داعش در سوریه را تصویب کرد، در نامه‌ای خواستار همکاری نظامی وسیع‌تر آلمان شده است.

در همین حال یکی از سخنگویان وزارت دفاع آلمان تایید کرد که چنین نامه‌ای را از جانب آمریکا دریافت کرده و این وزارتخانه در حال بررسی محتوای آن است.

مجله اشپیگل در گزارش خود نوشت، در این نامه به درخواست‌های خاصی اشاره نشده و شبیه درخواست‌هایی است که به دیگر شرکای آمریکا در ائتلاف ضد داعش ارسال شده است.

هیات اعزامی آلمان شامل شش جت شناسایی "تورنادو"، یک ناو محافظ برای پشتیبانی از ناو هواپیمابر شارل دوگل، هواپیمای سوخت رسان و 1200 نیرو است.

استقرار این هیات واکنش مستقیم به درخواست فرانسه برای همبستگی با این کشور پس از حملات تروریستی پاریس است.

این در حالی است که آلمان قصد ندارد در سوریه حملات هوایی انجام دهد.

آلمان در دو سال گذشته آمادگی روز افزون خود را برای اعزام نیرو به ماموریت‌های خارجی نشان داده است.

اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان در چند روز اخیر گفت: ممکن است آلمان به نیروهای مسلح بیشتری برای ایفای نقش تهاجمی‌تر نیاز داشته باشد.

در حال حاضر بیش از 3000 نیرو در خارج از کشور مستقر شده‌اند و ماموریت در سوریه تعداد این نیروها را تا 1200 تن دیگر افزایش خواهد داد.

فون درلاین همچنین قصد دارد 650 نیرو به کشور مالی اعزام کند تا به کمپین فرانسه برای مقابله با شبه نظامیان در آنجا کمک کند.

انتهای پیام

کد N1065232