ربیعی: وزیر کارگران، کارفرمایان و بیکاران هستم/ مجلس از پاسخ‌های وزیر کار قانع شد

علی ربیعی,کارگر,وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,کار

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن پاسخ به سوال نماینده مردم خرم‌آباد در صحن علنی توانست مجلس را از پاسخ‌های خود قانع کند.

به گزارش خبرآنلاين، علی ربیعی که برای پاسخ به سوال ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مورد عدم برقراری عدالت شغلی و رفع تبعیض در استفاده مناطق (‌استان‌ها و شهرستان‌ها) مختلف کشور از منابع طبیعی و سرمایه‌های ملی٬ به مجلس رفته بود٬ به سوال‌های این نماینده در صحن علنی مجلس پاسخ داد.

او که مي گفت «با استفاده از تجارب کشورهای شبیه خودمان روی رشد همراه با کاهش سطح بیکاری تمرکز کردیم»، عنوان کرد: من هم وزیر کارگران، کارفرمایان و هم وزیر بیکاران هستم. بیکاران هم باید وزیر داشته باشند که من وزیر آنها هستم. تجربه 15 سال گذشته نشان داده که همیشه رشد با اشتغال همراه نبوده و بیکاری بالاتر از اشتغال ایستاده است. ما این بار از تجارب کشورهای شبیه خودمان استفاده کردیم و روی رشد همراه با کاهش سطح بیکاری تمرکز کردیم.

ایرج عبدی در پایان سخنان وزير اعلام کرد: در صورت وعده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات موجود از پاسخ‌های وی قانع خواهد شد.

در ادامه ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت: دغدغه نماینده خرم‌آباد در سه محور خلاصه می‌شود؛ اول اینکه مشکل کارگران شرکت پارسیان حل شود و ضمن  رسیدگی به موضوع اشتغال در برنامه ششم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی به شکل جدی در جلسات فراکسیون اشتغال حضور داشته باشند.

در راي گيري انجام شده، مجلس از پاسخ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قانع شد.

2727

 

 

 

 

کد N1065229