هلاکت 2 فرمانده ارشد و 150 نیروی ائتلاف متجاوز عربی در حملات ارتش یمن

یمن

منابع یمنی از کشته شدن دو فرمانده ارشد اماراتی و سعودی و 150 نیروی متجاوز در حمله موشکی ارتش یمن به مقر فرماندهی عملیات ائتلاف متجاوز عربی در باب المندب خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، منابع یمنی اعلام کردند که در این حمله 152 تن از جمله فرمانده اماراتی مقر ائتلاف متجاوز سعودی در "باب المندب"، فرمانده نیروهای ویژه عربستان در باب المندب و 42 تن از مزدوران "بلک واتر" کشته شدند.

به گفته منابع مذکور، این حمله به منهدم شدن کامل ساختمان‌های مقر فرماندهی عملیات ائتلاف متجاوز عربی و منهدم شدن سه بالگرد، بیش از 40 خودروی نظامی، هفت خودروی زرهی و پنج خودروی زرهی وابسته به شرکت بلک واتر منجر شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از آغاز حملات متجاوزانه ائتلاف سعودی تاکنون عملیات‌های متعددی را علیه این ائتلاف انجام داده‌اند.

فرماندهی نیروهای مسلح امارات نیز کشته شدن فرمانده این کشور در عملیات ائتلاف متجاوز عربی برای اشغال "تعز" را تایید کرد.

پیش از این حمله نیز ارتش یمن با موشک "توشکا" و "قاهر1" فرودگاه "جیزان" عربستان را هدف قرار داد.

این حملات پس از آن صورت گرفت که ارتش و کمیته‌های مردمی پایگاه هوایی "الخالد" در "خمیس مشیط "را با موشک "قاهر1" هدف قرار دادند.

از سوی دیگر در حمله هوایی ائتلاف عربی به منطقه‌ای در جنوب تعز 10 یمنی کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

همچنین منابع یمنی اعلام کردند که منطقه "حرض" در استان "حجه" و در مرز با عربستان هدف بمباران شدید زمینی، دریایی و هوایی قرار گرفت.

در همین راستا، منابع نظامی یمنی در استان عدن اعلام کردند که طی دو روز گذشته نیروهایی از کویت و قطر برای کمک به ائتلاف متجاوز عربی وارد این استان شده‌اند.

انتهای پیام

کد N1065159