نبی حبیبی: سید حسن خمینی مورد احترام ملت است/اصولگرایان گفتمان یک صدا یک فهرست را پذیرفته‌اند

ایسنا نوشت:‌دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: شرکت مستقل حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، امید خیلی از افرادی که به سناریونویسی در این مورد رو آورده بودند را ناامید کرد.

محمد نبی حبیبی طی سخنانی در پایان نشست دبیران این حزب سخن اظهار کرد: رئیس حزبی که امام(ره) آن را طرفدار وابستگی ایران به آمریکا می‌دانست و آنان را بدتر از منافقین معرفی کرده بود به دانشگاه تهران به عنوان «مشاور امام» دعوت می‌شود. این یعنی تحریف نظرات صریح امام(ره).

وی با اشاره به برخی سخنرانی‌ها در دانشگاه‌های کشور، تصریح کرد: ترجیع بند سخنان برخی سخنرانان ۱۶ آذر دفاع از فتنه و سران آن بود. این افراد چگونه روزی را که به مناسبت مبارزه با استبداد و استعمار آمریکا برگزار می‌شود به بیراهه می‌کشانند و از استبداد رای سران فتنه علیه رأی ملت دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در دانشگاه شریف به مناسبت روز ۱۶ آذر اظهار داشت: آقای رئیس جمهور از نام بازرگان به عنوان یک شخصیت ملی و مبارز در کنار شهید بهشتی، شهید مفتح و امام(ره) یاد می‌کنند. این فرد چه تناسب فکری و سیاسی با بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای گلگون کفن مورد اشاره آقای رئیس جمهوری دارد؟ امام(ره) در حکم حکومتی ۳۰ بهمن ۶۶ در مورد نهضت آزادی می‌فرماید؛ «ضرر اینها از ضرر گروهک‌های دیگر حتی منافقین این فرزندان عزیز بازرگان بیشتر و بالاتر است باید با نهضت به اصطلاح آزادی قاطعانه برخورد شود و نباید رسمیت داشته باشد». چطور آقای رئیس جمهور به بازرگان آن هم در کنار امام(ره) در یک نشست دانشجویی آن هم در روز ۱۶ آذر رسمیت می‌دهند؟!

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: آمریکایی‌ها همچنان بر طبل خصومت با ملت ایران می‌کوبند، گویی امضای آنها پای قرارداد برجام نیست. آنها ایران را همچنان محور شرارت دانسته‌اند و نتیجه مصوبه آنها نوعی تحریم تجاری ایران است.

وی با اشاره به گزارش آژانس و پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی شورای حکام در آن باره گفت: هیئت نظارت بر برجام باید در خصوص واکنش‌های غرب در مورد اجرای ناقص برجام اعلام نظر کند. اگر توجیهی دارد آن را با افکار عمومی در میان بگذارد.

وی در مورد هم‌گرایی اصولگرایان گفت: به فضل خدا بر اساس عقلانیت جمعی به سمت ائتلاف نهایی می‌رویم. همگی گفتمان یک صدا یک فهرست را پذیرفته‌اند. دام‌هایی که برخی اصلاح‌طلبان برای سوزن‌بانی فکری اصولگرایان چیده‌اند خود آنها را گرفتار خواهد کرد.
حبیبی با اشاره به تحرکات اهل فتنه در انتخابات آینده گفت: اهل فتنه شعار انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است را رها نکرده‌اند. غرب از طریق همین جهت در استقلال کشور اخلال می‌کند مردم این نوع مداخله را خوب می‌شناسند نهادهای نظارتی هم هوشیار هستند لذا جلوی نفوذ آمریکا در نهادهای انتخابی گرفته خواهد شد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مورد نامزدی حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تصریح کرد: هر کس که شورای نگهبان ورود او را به انتخابات خبرگان تایید کند برای ما محترم است. حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید حسن خمینی از یک خانواده اصیل و مورد احترام ملت است، نباید اجازه دهد روزنامه‌های زنجیره‌ای با نام او بازی کنند و جریان تجدید نظر طلب و نفاق جدید برای استتار بازی خود در انتخابات خبرگان از این نام بهره ببرند.

وی افزود: پدر بزرگوار ایشان در عمر کوتاه خود پس از وفات امام(ره) از هیچ کوششی در راه تقویت نهاد ولایت فقیه و نیز حمایت از مقام معظم رهبری دریغ نکردند. ایشان اگر راه امام (ره) و راه پدر بزرگوارشان را می‌خواهند ادامه بدهند باید به این نکته توجه کنند در برخورد با کسانی که با اصل ولایت فقیه مسئله دارند تردید نکنند و مواظب ترفندهای منافقین در این امر خطیر باشند.

حبیبی بیان داشت: ایشان قطعا مطلع هستند که پدر بزرگوارشان در اواخر سال ۱۳۶۹ به صراحت فرمودند که: «هر کس اطاعت از آیت‌الله خامنه‌ای را با اطاعت از امام تفاوت قائل باشد در خط آمریکاست». بسیار به جاست که حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی مدعیان خط امام را با همین معیار ارائه شده از طرف پدر بزرگوارشان بسنجند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان اطلاعیه سید علی خمینی در مورد نامزدی سید حسن خمینی را هوشمندانه و دقیق توصیف کرد و گفت: شرکت مستقل حجت الاسلام سید حسن خمینی، امید خیلی از افرادی که به سناریونویسی در این مورد رو آورده بودند را ناامید کرد.

2929

کد N1064553