حضور واعظی در اجلاس نخست وزیران سازمان همکاریهای شانگهای

سیاسی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در رأس هیأتی در اجلاس نخست‌وزیران سازمان همکاری‌های شانگهای در شهر «چنجو» چین شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر،  محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در رأس هیئتی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سازمان همکاریهای شانگهای در شهر چنجو چین شرکت می کند.

وزیر ارتباطات در پرتو عضویت ناظر کشورمان در این سازمان پیرامون ساز و کارهای توسعه همکاریهای منطقه ای در عرصه های اقتصادی، تجاری ، بانکی و استفاده بهینه از ظرفیتهای حوزه شانگهای و چگونگی پیشبرد اهداف و برنامه های این سازمان در افقهای بلند مدت سخنرانی خواهد داشت .

همچنین آمادگی کشورمان در زمینه های اقتصادی ، علمی و فنی بویژه در سایه فرصتهای جدید در دوره پساتحریم بمنظور مشارکت و همکاری هر چه بیشتر در بخش های سرمایه گذاری در بازار ایران را تبیین خواهند ساخت .

یادآور می گردد اعضای سازمان همکاریهای شانگهای شامل شش عضو ثابت چین ، روسیه ، قزاقستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان و پنج عضو ناظر جمهوری اسلامی ایران ، هند ، پاکستان ، مغولستان ، افغانستان می باشد و سابقه فعالیت آن 14 سال است .

اجلاس سالجاری با حضور هشت نخست وزیر ، توسط نخست وزیر چین با دستور کار تدوین و تصویب استراتژی توسعه سازمان شانگهای تا 2025 آغاز بکار خواهد کرد .

کد N1064519