حمله داعش به گارد مرزی عراق در مرز با عربستان/ادعای داعش درباره هدف گرفتن بالگردهای عراقی

عراق

یک منبع امنیتی اعلام کرد که یک عامل انتحاری خود را در مرکز پلیس در نزدیکی مرزهای عراق و عربستان منفجر کرد که به انهدام پنج خودروی نیروهای گارد مرزی عراق و کشته شدن دست کم شش نیروی عراقی انجامید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه ارم نیوز، یک عامل انتحاری با کامیون حامل مواد منفجره به نقطه مرزی در نزدیکی مرز با عربستان حمله کرد و در این حمله دست کم شش تن از نیروهای گارد مرزی عراق کشته شدند.

داعش نیز در بیانیه‌ای با برعهده گرفتن این حمله تروریستی تاکید کرد که این حمله به نقطه مرزی در منطقه صحرایی در عراق در غرب منطقه النخیب (400 کیلومتری جنوب غرب الانبار) ارتش و شبه نظامیان شیعه را هدف قرار داده بود.

سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد که شش تن از نیروهای گارد مرزی از جمله فرمانده آنها در این حمله کشته و 14 تن دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.

وی تصریح کرد که این حمله انتحاری به منهدم شدن پنج خودروی نیروهای گارد مرزی و وارد شدن خسارت‌های مالی به این مرکز شد.

شناسایی گورستان تروریست‌های داعش در نزدیکی شرقاط

جبار معموری، از رهبران بسیج مردمی عراق نیز تصریح کرد که جوخه‌های مشترک گورستان افراد مسلح داعش را در نزدیکی شرقاط در شمال صلاح الدین پیدا کردند.

این افراد مسلح داعش در ضد حمله نیروهای عراقی 00در کوه‌های مکحول کشته شده‌اند.

معموری تصریح کرد، اطلاعاتی که در اختیار ما است، نشان می‌دهد که گورستان‌های دیگری نیز وجود دارند که حجم تلفات انسانی داعشی‌ها در حملاتشان به پایگاه‌های نیروهای امنیتی و بسیج مردمی را نشان می‌دهد.

ادعای داعش در حمله به بالگردهای ارتش عراق

از سوی دیگر، گروه تروریستی داعش مدعی شد که سه بالگرد نیروهای عراقی را با بر فراز پایگاه هوایی اسپایکر در شمال تکریت هدف قرار داده است که دو فروند از این بالگردها به ضرب آتش مسلسل‌های سنگین و یک بالگرد با حملات راکتی هدف قرار گرفته شده‌اند.

خبرگزاری آلمان نیز به نقل از یک منبع امنیتی عراقی گزارش داد که یک نظامی عراقی در پی سقوط خمپاره‌ها به پایگاه اسپایکر زخمی شده است.

در استان الانبار نیز منابع نظامی عراقی تصریح کردند که 31 نیروی ارتش عراق و نیروهای واکنش سریع و بسیج عشایر در انفجار سه خودروی بمب گذاری شده در اطراف منطقه الملعب و خیابان شصتم در جنوب شرق رمادی کشته شدند.

انتهای پیام

کد N1064183