منصور هادی: امنیت یمن، امنیت عربستان است

یمن

رئیس‌جمهور مستعفی یمن ضمن "قدردانی" از پادشاه عربستان به دلیل مواضعش در قبال یمن، اعلام کرد که "امنیت یمن بخشی جدایی ناپذیر از امنیت عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی الاتحاد، عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن گفت: امنیت یمن بخشی جدایی ناپذیر از امنیت عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است و وحدت عقیده، خون و سرنوشت مشترک با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس یمن را به این کشورها مرتبط می‌سازد.

وی گفت: همبستگی و وحدت موضع در مقابله با طمع ورزی‌ها بر ارزش‌های اخلاقی و عقاید دینی و سرنوشت مشترکمان ما را به هم پیوند می‌زند.

منصور هادی از مواضع ائتلاف متجاوز عربی در مناطق مختلف یمن و موضع ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در حمایت از یمن قدردانی کرد و گفت: چنین مواضعی همواره در ذهن دولت، مردم و رهبران یمنی باقی خواهد ماند.

در همین راستا، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان با منصورهادی تماس گرفته و با وی درباره اوضاع یمن بحث و گفتگو کرد.

محمد بن سلمان بار دیگر بر حمایت عربستان از دولت مستعفی یمن تاکید کرد.

از سوی دیگر احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربی مدعی شد که نیروهای دولت مستعفی یمن کنترل 70درصد خاک این کشور را در دست دارند.

وی به شبکه بی بی سی گفت: عملیات هوایی برای نهایی کردن جنگ کافی نیست اما به ارتش و نیروهای ما کمک می‌کند تا مناطق یمن را بازپس بگیرند.

انتهای پیام

کد N1064152