جعفرزاده: طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را به هم ریخته است

وزارت آموزش و پرورش,آموزش و پرورش

نماینده مردم رشت در مجلس می‌گوید طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را به هم ریخته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس تجمع بازنشستگان در مقابل مجلس را به حق دانست و گفت: از دولت تقاضامندم که درخواست‌های منطقی بازنشستگان مبنی بر همترازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه 95 لحاظ و اعتبارات لازم برای این کار پیش بینی شود.

وی ادامه داد: علی رغم سر و صداهای بسیاری که نسبت به رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان در رسانه‌ها درخصوص وضع رتبه بندی انجام شد و تصور عامه بر آن است که اوضاع اقتصادی فرهنگیان سکه شده اما واقعیت امر چیز دیگری است، زیرا طرح رتبه بندی آرامش روانی فرهنگیان را به هم ریخته است.

این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد:‌ افرادی که زیر شش سال سابقه کار داشته یا در واحدهای اداری مشغول هستند مشمول افزایش‌ها نمی‌شوند، بنابراین یک شکاف عمیق و غیرمعمولی در دریافتی‌ها ایجاد شده است، همچنین علی‌رغم افزایش نرخ حق بیمه، ارائه خدمات دچار افت شدیدی شده و بیشتر فرهنگیان ضمن انصراف خواستار ایجاد بیمه طلایی تحت پوشش بیمه قبلی هستند.

جعفرزاده تصریح کرد: ‌بازنشستگان فرهنگی از جمله اقشاری هستند که در هر دو مقطع زندگی یعنی در زمان اشتغال و بازنشستگی دچار بی مهری و کم لطفی واقع شدند، بنابراین نبود وضعیت معیشت و درمان مناسب و پرداخت حق بازنشستگی با تاخیر چند ساله ظلم فراموش نشدنی است که خاطرات تلخی را در ذهن این سرمایه ها ثبت و ضبط کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس یادآور شد:‌ قطع کامل بودجه رفاهی فرهنگیان در چند سال گذشته به بهانه کسری بودجه شامل بن کالا سبب خروج نیروهای توانمند از مجموعه‌ها شده است.

ادامه دارد

کد N1064035