ترکیه یکی از مناطق جنوبی خود در مرز با سوریه را "منطقه امنیتی" اعلام کرد

ترکیه ضمن افزایش تدابیر امنیتی خود به دلیل ترس از نفوذ تروریست‌های داعش جنوب استان غازی آنتپ را به مدت 15 روز "منطقه امنیتی" اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه حریت ترکیه نوشت که نیروهای ترکیه‌ای تدابیر امنیتی خود را در طول نوار مرزی با شهر جرابلس سوریه در حومه حلب در شمال که تروریست‌های داعش آن را اشغال کرده‌اند، افزایش داده‌اند.

براساس این اطلاعات، خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد که ارتش ترکیه چند دستگاه تانک و برخی خودروهای زرهی را به نقاط مشخصی در منطقه فرستاده است و سیستم‌های رادار را بر برخی از تپه‌ها نصب کرده تا رفت‌وآمدها در جرابلس را تحت کنترل بگیرد.

این منابع تصریح کردند که در عین حال داعش به حفر خندق‌ها در همجواری مرزهای سوریه - ترکیه در شهر جرابلس ادامه می‌دهد.

این منابع گفتند: صدای درگیری با "یگان‌های حمایت مردمی" کرد از داخل سوریه شنیده می‌شود.

دولت ترکیه با هدف تقویت امنیت نیروهای ترکیه‌ای علیه تروریسم و تهدیدات خارجی جنوب استان غازی آنتپ واقع در جنوب این کشور و در مرز با سوریه را به مدت 15 روز منطقه امنیتی اعلام کرد. دقیقا منطقه "اضی" در نزدیکی رود فرات منطقه امنیتی اعلام شده است.

به موجب قانون ترکیه، نیروهای گارد مرزی و پلیس استان غازی آنتپ می‌توانند جلوی کامیون‌ها یا افراد را گرفته و آن‌ها را بازرسی کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده که این اقدام در راستای حساس بودن اوضاع در منطقه اتخاذ شده است.

روزنامه حریت همچنین نوشت که ترکیه تدابیر امنیتی خود را به دلیل ترس از نفوذ تروریست‌های داعش تشدید کرده و از عبور شبه نظامیان کرد در غرب رود فرات ممانعت به عمل می‌آورد.

انتهای پیام

کد N1063729