پایان منع آمد و شد شبانه در تونس و شناسایی و انهدام 18 گروهک تروریستی

تونس

وزارت کشور تونس از پایان ممنوعیت آمد و شد شبانه در استان‌های این کشور خبر داد. همزمان نیروهای امنیتی تونس موفق به شناسایی و انهدام 18 گروهک تروریستی و بازداشت ده‌ها تن از اعضای این گروهک‌ها شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت کشور تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ممنوعیت آمد و شد شبانه در چهار استان تونس، اریانه، بن عروس و منوبه از نخستین ساعات امروز (یکشنبه) پایان می‌یابد.

این ممنوعیت از 25 نوامبر و پس از انفجار در اتوبوس نیروهای گارد ریاست جمهوری برقرار شد.

در این حمله 12 نیروی امنیتی کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند. الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس نیز پس از این حمله تروریستی از آغاز حالت فوق العاده در این کشور به مدت یک ماه خبر داد.

همچنین از یک هفته قبل ساعات ممنوعیت آمد وشد در این چهار استان از ساعت 9 شب تا پنج صبح به 12 شب تا پنج صبح کاهش یافته بود.

از سوی دیگر، وزارت کشور تونس در بیانیه‌ای از موفقیت یگان‌های امنیت ملی تونس در شناسایی چند گروهک تروریستی و بازداشت ده‌ها تن در جریان عملیات نیروهای امنیتی در سراسر این کشور خبر داد.

ولی الوقینی، سخنگوی وزارت کشور تونس اعلام کرد این یگان‌ها موفق به شناسایی و انهدام شش گروهک مسلح و بازداشت 26 عضو این گروه‌ها شدند که اهداف و برنامه‌های تروریستی را طرح ریزی می‌کردند.

همچنین نیروهای امنیتی تونس هفت گروهک دیگر که در راستای جذب نیرو برای گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کردند را با 22 عضو آن شناسایی و منهدم کردند. علاوه بر این‌ها پنج گروه تروریستی دیگر که از طریق اینترنت افراد را به حملات تروریستی ترغیب می‌کردند شناسایی و 17 تن دیگر در این راستا بازداشت شدند.

الوقینی افزود: این عملیات‌ها از 29 نوامبر گذشته تا پنج دسامبر انجام شده است و برخی فعالیت‌های امنیتی میدانی با هدف مقابله با هر اقدامی علیه امنیت و ثبات کشور ادامه دارد.

وزارت کشور تونس روز جمعه نیز از موفقیت نیروهای امنیتی این کشور در بازداشت یک گروه تروریستی با 25 عضو در منطقه «سبیبه» در ولایت القصرین خبر داد و اعلام کرد که این گروه تروریستی قصد اجرای عملیاتی در مناطق تروریستی همزمان با جشن سال نوی میلادی را داشتند.

انتهای پیام

کد N1063705