عریقات: جنگ مذهبی نتانیاهو منطقه را نابود می‌کند

فلسطين

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی تلاش‌ها برای حل مساله فلسطین را ناکام گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در کنفرانسی مطبوعاتی با تاکید بر اینکه اقدامات خلاف قوانین بین المللی رژیم صهیونیستی بسیاری از تلاش‌ها برای حل مساله فلسطین را ناکام گذاشته است، اعلام کرد:‌ تا زمانی که جامعه جهانی از نفوذ و قدرت خود علیه آن استفاده نکند، اسرائیل هرگز قطعنامه‌های بین المللی را اجرا نمی‌کند و این همان مساله‌ای است که همه جهان باید بدانند.

عریقات افزود: در کنفرانسی که در شهر رم، پایتخت ایتالیا برگزار شد، بسیاری از مسائل اصلی فلسطین را شرح دادیم و از جنایات اسرائیل در حق فلسطینی‌ها مانند سیاست شهرک‌سازی که بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونییتی) از آن به عنوان یک سلاح برای کنار زدن راه‌حل دو کشوری بهره می‌برد و نیز اعدام‌های روزانه، تخریب خانه‌ها، بازداشت‌ها و ممانعت از جابه‌جایی مردم فلسطین سخن گفتیم.

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدارش با پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا تحریم کالاهای تولیدی شهرک‌نشینان یهودی را خواستار شد و این امر را در حمایت از مساله فلسطین، تقویت به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی جامعه جهانی و نیز اتحادیه اروپا بسیار موثر دانست.

وی در ادامه هشدار داد اگر بنیامین نتانیاهو در تبدیل درگیری‌ها به یک جنگ مذهبی موفق شود، منطقه به طور کامل نابود خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1063624