پایان یک ادعا؛ مصباحی مقدم: از موحدی کرمانی تذکر نگرفتم

اصولگرایان,غلامرضا مصباحی مقدم

با افزایش دامنه خبرسازی ها علیه سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، او اعلام کرد که برخلاف ادعاها تذکری از دبیرکل جامعه روحانیت نگرفته است.

زینب صفری: ماجرا از آنجا آغاز شد که هفته گذشته و بعد از انتشار گفت و گوی حجت الاسلام مصباحی مقدم با خبرآنلاین برخی از رسانه های تندرو مدعی شدند که وی به دلیل انجام این گفت و گو از آیت الله موحدی کرمانی تذکر جدی گرفته است.
مصباحی مقدم در گفت و گوی خود با خبرآنلاین که پیش از انتشار آن را تایید کرده بود، از پایان نشست های سه جانبه آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح خبر داده بود. او همچنین گفته بود که اسامی هشت نفری که در رسانه های خاص به عنوان اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان منتشر شده است در واقع  اسامی جمعی است که به دعوت حداد عادل و در منزل او جلساتی را برای رسیدن به وحدت تشکیل داده اند که البته جلسات آنها هم بدون نتیجه پایان یافته است. مصباحی مقدم در آن گفت و گو ائتلاف سه گانه پایداری، ایثارگران و موتلفه را هم پایان یافته تلقی کرد و گفت که قرار است به زودی و با محوریت جامعه روحانیت شورای هماهنگی اصولگرایان تشکیل شود.

این سخنان او اما بلافاصله با واکنش هایی همراه بود. پیش از همه حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه از تذکر آیت‌‌الله موحدی کرمانی به مصباحی مقدم خبر داد. بنا بر ادعای او: "آقای موحدی کرمانی از آن مصاحبه دلخور بودند چرا که آن مصاحبه نادرست و اختلافی بود؛ چرا که مسیر وحدت اصولگرایان ذیل شورای فقها روندی امیدوار کننده دارد و قرار است هروقت که لازم شد، آیات مصباح، موحدی و یزدی تشکیل جلسه دهند و اینکه این جلسات ادامه نخواهد داشت، درست نیست".

افزون بر او حجت الاسلام سیدرضا تقوی هم در اظهار نظری گفته بود "آن‌طور که شنیدم آیت‌الله موحدی کرمانی تلفنی نیز به آقای مصباحی‌مقدم تذکر داده است چرا که وضعیت وحدت به‌خوبی در حال شکل گرفتن است".
این سخنان در حالی بود که همان موقع خبرآنلاین با کسب اطلاع از جلسه جامعه روحانیت خبر داد چنین سخنی در جامعه روحانیت مبارز مطرح نشده و آیت الله موحدی کرمانی موضعی نسبت به مصاحبه مصباحی مقدم اخذ نکرده است.

با این حال به دنبال این فضاسازی رسانه ای حجت الاسلام مصباحی مقدم سخنگوي جامعه روحانيت مبارز در گفت‌وگو با پایگاه خبری جامعه روحانیت مبارز به صراحت اعلام کرد که تذکری بابت مصاحبه خود با خبرآنلاین دریافت نکرده  است. مصباحی مقدم گفت: به دنبال این مسائل پیش‌آمده، حضرت آیت‌ا... موحدی با بنده تلفنی صحبت کردند و فرمودند: نقل‌قول‌هایی از جنابعالی در مصاحبه‌ها مطرح‌شده است، قضیه چیست؟ بنده هم قضیه را توضیح دادم و عرض کردم که رسانه‌ها و خبرنگاران حاشیه‌سازی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: نباید دوستان به حاشیه‌سازی‌ها توجه کنند  و بگویند آیت‌ا... موحدی کرمانی به مصباحی مقدم تذکر جدی داده‌اند. تمام همت بنده در طول یک سال و اندی که از مباحث سیاسی مربوط به اصولگرایی می‌گذرد این بوده که بر وحدت تأکید و آن را تعقیب کنم و ازاین‌رو انتظار نداشتم که حرفی زده شود که خلاف واقع است. به آیت ا... موحدی کرمانی گفتم رسانه‌ها حاشیه سازی کردند. در این خصوص باید از دو جهت ابراز تأسف کرد: اول از جهت تیترهایی که انتخاب شد که گاهی با متن مصاحبه هیچ همخوانی ندارد و دوم برخوردی که برخی رسانه‌ها در این خصوص در پیش گرفتند؛ برخوردی که باعث نگرانی بعضی دیگر  از دوستان ما شده است.

27214

 

 

 

کد N1063470