شیخ نعیم قاسم:با پیروی از ولایت فقیه دین رحمت را شناختیم

سیاسی

معاون دبیر کل حزب الله لبنان روز گذشته در سخنانی اعلام کرد که مقاومت این کشور با پیروی از ولایت فقیه به روش درست به دین مرتبط شد و دین رحمت را شناخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان روز گذشته با سخنرانی در مراسی در النبطیه که به مناسبت رحلت پیامبر اسلام (ص) برگزار شد اظهار داشت: ولایت فقیه به ما یاد داد که چگونه برای وحدت اسلامی تلاش کنیم و قضیه فلسطین موضوع مرکزی ما باشد و در راه خدا جهاد کنیم و در این راه، مشکلات و دردها را تحمل کنیم.

وی با بیان این مطلب افزود: ما یاد گرفتیم که آزادسازی تنها با سلاح مقاومت انجام خواهد شد زیرا مدیریت سیاسی جهان در دستان آمریکا قرار دارد کشوری که اسرائیل را می پذیرد و حقوق بشر و حقوق ملت ها را نادیده می گیرد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: گزینه ما این است که سلاح به دست بگیریم و برای آزادی اراضی مان مقاومت کنیم، این همان چیزی است که در لبنان انجام دادیم و به یاری خدا در سال ۲۰۰۰ پیروز شدیم. پیروزی مقاومت در سال ۲۰۰۰ تکرار شد و اسرائیل در جولای ۲۰۰۶ شکست خورد. اسرائیل در برابر ضربات مقاومت که به فضل اعتقاد آن به اسلام و راهنمایی های ولی فقیه آغاز شد شکست خورد.

وی اظهار داشت: حزب الله از سخنانی که گفته می شود ما پیروان ولایت فقیه هستیم ناراحت نمی شود ما در پاسخ به این افراد می گوییم ما پیروان ولی فقیه هستیم زیرا با این ارتباط به روش درست و صحیح به دینمان مرتبط شدیم و دین رحمت را شناختیم برخلاف آنچه که برخی همچون تکفیری ها از دین مطرح می کنند مسائلی همچون سر بریدن، قائل نشدن حق حیات برای کسی که مخالف این افراد است مسائلی که در کتب آسمانی اصلا وجود ندارد.

شیخ نعیم قاسم در پایان گفت: ما از طریق این مسلک (ولایت فقیه) توانستیم در لبنان ائتلاف اسلامی - مسیحی و اسلامی - قومی - ملی ایجاد کنیم و از طریق این ائتلاف توانستیم پایگاه مهمی برای حمایت از پروژه مقاومت ایجاد کنیم.

کد N1062183