/اخبار یمن/

انصارالله اسامی هیات خود در مذاکرات ژنو2 را به سازمان ملل تحویل داد

یمن

جنبش انصارالله یمن اسامی هیئت اعزامی خود برای شرکت در مذاکرات ژنو2 که 15 دسامبر با هدف حل بحران یمن برگزار می‌شود به سازمان ملل تحویل داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی انصارالله یمن با اعلام این خبر گفت: ما امیدواریم که سازمان ملل این بار درباره نکات و پیشنهاداتی که درباره پیش نویس ژنو2 در دیدارهای اخیر مسقط به فرستاده سازمان ملل ارائه کرده‌ایم درست عمل کند.

وی گفت: تحویل اسامی هیئت مذاکره کننده انصارالله براساس توافقی صورت گرفته که با سازمان ملل درباره توقف تجاوز به کشورمان، لغو محاصره و ازسرگیری مذاکرات سیاسی توانستیم به آن دست یابیم.

عبدالسلام گفت که عصر روز پنج شنبه این اسامی به سازمان ملل تحویل داده شده است. وی در ادامه اسامی مذکور را اعلام نکرد.

سازمان ملل روز پنج شنبه اعلام کرده بود دیداری که سوئیس در مورد بحران یمن میزبان آن خواهد بود نشستی پشت درهای بسته خواهد بود و محتوای این نشست بنا به درخواست فرستاده سازمان ملل به یمن علنی نخواهد شد.

طرف‌های یمنی تاکنون چند دور مذاکرات را برگزار کرده‌اند اما هنوز بحران در این کشور ادامه دارد و هر روز قربانیان بیشتری می‌گیرد.

در همین راستا، عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در نشست فوق العاده‌ای با رهبران امنیتی و نظامی در عدن بر لزوم اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت تاکید کرد و گفت که تحقق "صلح" باید بدون تاخیر و وقت کشی صورت بگیرد؛ چراکه مردم یمن دیگر بیش از این نمی‌توانند درد و رنج را تحمل کنند.

وی از سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خواست تا در نشست بین المللی برای بازسازی یمن شرکت کنند.

کشورهای شورای همکاری خلیج فارس روز پنج شنبه خواهان برگزاری نشست بین المللی برای بازسازی یمن شدند.

دیدار نخست وزیر مستعفی یمن با وزیر دفاع عربستان

خالد بحاح، نخست وزیر مستعفی یمن نیز در دیدار با محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان گفت: "صلحی" که ما دنبال آن هستیم باید دائم و واقعی باشد و با استناد به تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل از جمله قطعنامه 2216 شورای امنیت برقرار شود.

وی بر تمایل دولت مستعفی یمن برای موفقیت مذاکرات آینده در ژنو تاکید کرد.

انهدام ناو عربستان توسط ارتش یمن

از سوی دیگر با ادامه حملات متجاوزانه ائتلاف سعودی ارتش و کمیته‌های مردمی یک ناو عربستان در مقابل سواحل شهر المخا را هدف قرار دادند.

ارتش و کمیته‌های مردمی تاکنون طی عملیات خود چندین ناو عربستان را منهدم کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1062155