اجتماع عظیم «لبیک یا امام رضا(ع)» و «رضویون» در مشهد

مشهد

همزمان با روز شهادت حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مشهد اجتماع عظیم لبیک یا امام رضا(ع) با حضور زائران و مجاوران بارگاه معنوی حضرت ثامن‌الحجج به ویژه زائران پیاده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان- اجتماع لبیک یا امام رضا(ع) صبح روز شهادت از ساعت 8 صبح در میدان بسیج آغاز می‌شود و در این اجتماع باشکوه آیت‌الله سعیدی، امام جمعه شهر قم سخنرانی می‌کند و ذاکرین اهل بیت نیز در این مراسم به مرثیه‌خوانی می‌پردازند.

همچنین اجتماع بزرگ رضویون در صحن جامع رضوی حرم مطهر ظهر روز شهادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود، در این مراسم که بعد از اقامه نماز ظهر و عصر آغاز می‌شود مداحان واعظی، مطیعی و مشکینی مرثیه‌سرایی می‌کنند.

ظهر امروز نیز اجتماع بزرگ نبوی در صحن جامع رضوی برگزار شد که در آن خیل عظیم عزاداران به مناسبت وفات جانسوز پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) شرکت کردند و در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی همزمان با مساجد سراسر کشور زیارت پیامبر اکرم (ص) قرائت شد.

امسال از سوی آستان قدس رضوی 120 جلسه تبیین معارف نبوی و رضوی در دهه پایانی ماه صفر برگزار می‌شود که سخنران این مراسم شخصیت‌هایی از جمله آیت‌الله‌ علم‌الهدی، سعیدی، پناهیان، رفیعی، ماندگاری، مومنی، نظری منفرد و اسکندری است و این جلسات در رواق امام خمینی(ره) و مسجد گوهرشاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N1061833