170 هزار یمنی در پی حملات ائتلاف متجاوز عربی از کشور گریخته‌اند

یمن

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سازمان مهاجرت اعلام کرد که از مارس 2015 که درگیری‌ها در یمن بالا گرفت، نزدیک به 170 هزار تن از ساکنان این کشور از ترس حملات ائتلاف عربی به شاخ آفریقا و کشورهای حوزه خلیج فارس گریخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، طبق بیانیه مشترک سازمان ملل و سازمان مهاجرت که هشتم دسامبر منتشر شد، حدود 170 هزار یمنی و تبعه خارجی مقیم این کشور از زمان آغاز بحران در مارس 2015 تاکنون مجبور به فرار از این کشور و مهاجرت به جیبوتی، سودان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس شده‌اند.

در این بیانیه، دو سازمان مذکور اعلام کردند، برای حمایت از پناهجویان و مهاجران و کمک به آنها به 94 میلیون دلار نیاز دارند.

کلیر بورژوا،‌ کمیسیونر عالی پناهجویان در امور فراری‌های یمن با اشاره به اینکه ساکنان یمن در اثر حملات رنج و فشار بسیاری را متحمل شده‌اند، اعلام کرد که بیشتر آنان برای فرار از حملات ائتلاف عربی دست به سفری بسیار پرخطر زده و تلاش می‌کنند با عبور از خلیج عدن خود را به شاخ آفریقا برسانند.

طبق گزارش سازمان ملل، 80 درصد ساکنان یمن در جنگ آسیب دیده و نیازمند کمک هستند. همزمان 2.3 میلیون تن دیگر دست به مهاجرت زده‌اند.

از سوی دیگر، شبکه العربیه اعلام کرد: عصر چهارشنبه بمبی در محوطه ساختمان وزارت خارجه یمن در منطقه المنصور در عدن منفجر شد که تلفاتی نداشت.

انتهای پیام

کد N1061697