عضو خبرگان رهبری:

سیره اخلاقی پیامبر(ص) باید در جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود ‌

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سیره اخلاقی و رفتاری پیامبر(ص) باید در جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

آیت الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، با گرامیداشت رحلت پیامبر اسلام(ص) در 28 صفر عنوان کرد: رسوالله از والاترین شخصیت بشری هستند که در راه اسلام متحمل مشقات بسیاری شد.

عضو خبرگان رهبری افزود: با گذری به زندگی والای پیامبر اسلام(ص) می بینیم فراز و نشیب های زیادی در مسیر بعثت و هدایت امت وجود داشت اما ایشان با جانفشانی مردم را با نور هدایت و رستگاری آشنا کردند.

وی با اشاره به ابعاد بعثت و حکومت اسلامی توسط رسول الله (ص) عنوان کرد: در زمانی که قدرت در دست قریش و ثروتمندان و بت پرستان بود، پیامبر (ص) رسالت سنگینی را در تبیین و گسترش دین اسلام بر عهده گرفت و در واقع بعثت آغاز یک حرکت بزرگ و تاریخی در جهت ترویج دین اسلام به عنوان کامل ترین دین الهی و انسان ساز است.

ممدوحی خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) با شجاعت و درایت با جهل و نادانی و خرافات جنگید و سنت های غلط را به امت خود معرفی کرد و سنت الهی و حقیقی را به مردم شناساند و جامعه را نسبت به مکارم اخلاقی ملتزم ساخت.

وی تصریح کرد: بعثت پیامبر دو هدف مهم داشت و آن شناختن خدا و دیگر برقراری عدل و قسط در جامعه بشری است اگر جامعه ای در آن نورانیت الهی حاکم باشد و قسط و عدل و داد فراگیر گردد مردم به سعادت دنیا و آخرت دست می یابند.

عضر خبرگان رهبری در مورد حوادث بعد از رحلت پیامبر (ص) گفت: انحراف عده ای از مسلمانان و ایجاد تفرقه میان مسلمین پس از رحلت پیامبر(ص) به دلیل عدم شناخت واقعی از پیامبر(ص) و رسالت اش بود.

وی ادامه داد: اگر مسلمانان با عمق جان و دل رسول الله و رسالت وی را می شناختند هیچ گاه پس از رحلت به سمت تفرقه نمی رفتند چرا که یکی از رسالت های مهم ایشان ایجاد امت واحده و وحدت میان مسلمین بود.

ممدوحی در پایان اظهار کرد: متاسفانه تفکرات انحرافی سلفی گری و تکفیری به هیچ عنوان پیامبر عظیم الشان اسلام را نشناخته است و تنها با تکیه بر جهل و جهالت دست به جنایاتی می زنند که با اسلام ناب محمدی (ص) در تعارض می باشد.

انتهای پیام

کد N1061584