در دیدار با سرتاج عزیز؛

وزیر خارجه هند از آغاز مجدد مذاکرات دهلی و اسلام آباد خبر داد

سیاسی

وزیر خارجه هند در دیدار با «سرتاج عزیز » گفت: مذاکرات جامع بین هند و پاکستان دوباره شروع می شود و تمام مسائل دوجانبه مورد بحث قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه « پاکستان»، « سوشما سوراج» وزیر خارجه هند که برای شرکت در کنفرانس « قلب آسیا» به اسلام آباد به سر می برد در کنفرانس خبری که بعد از دیدار با «سر تاج عزیز» مشاور امورخارجه نواز شریف صورت گرفت گفت: مذاکرات جامع بین هند و پاکستان از همان جایی که به پایان رسیده بود شروع می شود و مسائل و موضوعاتی که در مذاکرات قبل روی آنها بحث شده بود و ناتمام مانده بودند دوباره درباره آنها بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

 وی در ادامه گفت: برای شروع دوباره مذاکرات دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان با همدیگر دیدار و تاریخ و چگونگی شروع دوباره مذاکرات را تعیین می کنند. 

او در ادامه تصریح کرد: در پارلمان ملی هند بر شروع دوباره مذاکرات جامع بین دو کشور تاکید می کنم و احتمال دارد موضوعات جدیدی نیز به مذاکرات جامع اضافه شود. 

لازم به ذکر است «سوشما سوراج» در سفر خود به پاکستان دیدار جداگانه ای نیز با نواز شریف نخست وزیر این کشور نیز داشت که در آن بر افرایش روابط دوجانبه و شروع مذاکرات جامع نیز تاکید شد. در این دیدار نواز شریف از سفر وزیر خارجه هند به پاکستان ابراز خوشحالی کرد و آنرا شروع مناسبی برای روابط دوجانبه توصیف کرد. این اولین وزیر هندی است که بعد ار تیرگی روابط دهلی-اسلام آباد به پاکستان سفر می کند.

«سوشما سوراج» دیداری با «مریم نواز» دختر نواز شریف نیز داشت و در این دیدار مطرح شد که والدین سوشما سوراج از شهر «لاهور» پاکستان بوده اند که بعد از جدایی هند و پاکستان به هند رفته اند. سوشما سوراج بعد از سفری دو روزه به پاکستان امروز به دهلی نو بازگشت.

کد N1061495