یک مقام وزارت خارجه:

ایران درباره انتخابات ریاست‌جمهوری لبنان هیچ دخالتی نکرده و نمی‌کند

لبنان,ایران و لبنان

روزنامه "السفیر" لبنان چند روز پیش، از دیداری بین وزاری خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در حاشیه اجلاس دوم وین درباره سوریه خبر داد. بر اساس این خبر دو طرف بر لزوم گفت‌وگو برای حل و فصل مشکلات و برطرف ساختن اختلافات تاکید کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از انتشار این خبر در لبنان، برخی گمانه‌زنی‌ها تا این حد پیش رفت که احتمالا در خصوص ریاست جمهوری لبنان و حل مشکلات سیاسی آن و حتی برخی جزئیات نیز گفت‌وگوهایی صورت گرفته است. اما این موضوع از سوی مقامات ایرانی رد می‌شود و تاکید دارند که ایران نه با سعودی و نه با هیچ‌یک از طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص هیچ‌یک از کاندیداهای لبنانی برای ریاست جمهوری گفت‌وگویی نداشته‌اند.

یک مقام وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در همین رابطه گفت: مواضع ایران در قبال سوریه و لبنان کاملا شفاف و روشن است، ایران خواستار تعیین سرنوشت سیاسی به دست مردم در سوریه است و موضوع انتخاب رییس‌جمهور لبنان نیز یک موضوع لبنانی است و ایران در این‌باره هیچ دخالتی نکرده و نمی‌کند و معتقد است این امر توسط لبنانی‌ها و بدون هرگونه دخالت خارجی باید انجام شود.

وی در خصوص برخی گمانه‌زنی‌ها در همین رابطه گفت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با وزیر خارجه عربستان سعودی در وین در حاشیه مذاکرات در خصوص سوریه درباره جزئیات و چگونگی انتخابات ریاست جمهوری یا کاندیدای خاصی هیچ گفت‌وگویی و مذاکره‌ای انجام نداده است.

انتهای پیام

کد N1061205