نماینده ولی‌فقیه در کردستان:

امام حسین(ع) با شهادت راه را برای مردم روشن کردند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امام حسین(ع) جامعه اسلامی را آگاه کرد و با شهادت خود راه را برای مردم روشن کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کردستان، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی، در آیین اختتامیه هشتمین کنگره سراسری «شعر عاشورایی» قروه، به اهمیت جایگاه اهل بیت پیامبر اکرم(ص) اشاره و اظهار کرد: تمامی انسان‌ها باید به اهل بیت عشق بورزند و نسبت به آنها ارادت ویژه‌ای داشته باشند.

وی در ادامه به واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: امام حسین(ع) جامعه اسلامی را آگاه کرد و با شهادت خود راه را برای مردم روشن کردند.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: طبق آمارها امسال 27 میلیون نفر در اربعین حسینی حضور داشتند که این مساله نشان دهنده عشق مردم به ابا عبدالله الحسین است.

وی همچنین در ادامه به ارادت اهل سنت استان کردستان به اهل بیت پیامبر اکرم(ص) اشاره و خاطرنشان کرد: امام شافعی اشعار بسیار نغز و شیوایی در ارتباط با اهل بیت و امام حسین(ع) دارد و این نشانگر ارادت خاص مردم اهل سنت استان نسبت به اهل بیت پیامبر(ص) است.

حسینی شاهرودی بیان کرد: همچنین دیگر بزرگان دینی و شعرای اهل سنت نیز اشعار زیبایی را در مورد ائمه اطهار سروده‌اند که از غنی‌ترین اشعار موجود محسوب می شوند.

وی در ادامه پرداختن به مقوله هنر را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: زبان هنر و شعر، بالاترین و موثرترین مسئله برای ارائه مباحث دینی و عرفانی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: گاهی اوقات تاثیر یک بیت شعر از ساعت‌ها سخنرانی بیشتر است و این مساله جایگاه تاثیرگذار شعر را در جامعه نشان می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1061100