سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک:

یکی از دلایل ماندگاری و گسترش اسلام وجود دو مذهب تشیع و تسنن است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت : منظور از وحدت شیعه و سنی کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس ازجاسک، عبدالرحمن لشکری زاده در همایش قیام امام حسن از دیدگاه اهل سنت گفت: منظور از وحدت شیعه و سنی کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و در مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی است به گونه ای که مسلمانان فارغ از اختلافات و با پرهیز از تفرقه در مسائل جهان اسلام همسو و هم جهت حرکت کنند.

لشکری افزود: یکی از مهم ترین دلایل ماندگاری و گسترش اسلام وجود دو مذهب تشیع و تسنن در نظام ساختاری مکتب اسلام بود دیر زمانی است که حاکمان بزرگ جهان بشریت درباره امت واحد و وحدت عالم انسانی، مدینه فاضله، حکومت ایده آل یا حکومت واحد جهانی آرزوها کرده و طرح ها داده اند.

وی تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این همایش ایجاد وحدت بین مسلمانان و شناساندن این جمله پیروزی خون بر شمشیر بر همه بشریت است.

لشکری زاده ادامه داد: کسی که بیشترین تاثیر در ایجاد وحدت در قرن کنونی و اخیر را داشته است حضرت امام خمینی بودند که پیامبرگونه در برابر استکبار جهانی ایستادگی کردند و امروز همه مسلمانان جهان از شیعه گرفته تا اهل سنت ان را به عنوان نماد وحدت و یکدلی یاد می کنند.

لشکری زاده با اشاره به اینکه متاسفانه امروز مشکلاتی که دامنگیر جهان اسلام شده است نقشه های شوم دشمنان اسلام است که با بازیگری بعضی از مسلمانان فریب خورده عملیاتی می شود و باعث بوجود امدن پدیده شوم و زشتی به نام داعش شده است که هیچ ارتباط و مطابقتی با اسلام ندارد.

در ادامه این همایش علی سالاری فرماندار جاسک ضمن تشکراز برگزاری این همایش گفت : رسول الله فرمودند « ان الحسین (ع) مصباح الهدی و سفینه النجاه » « همانا حسن چراغ هدایت و کشتی نجات است » ، همانطور که حضرت نوح (ع) در میان قومش به خداوند اعلام می فرماید در مقابل خداوند متعال می فرماید : ای نوح به قوم خود ابلاغ بکن هر کس می خواهد نجات پیدا کند فقط یک راه است و آن کشتی توست .

وی افزود: ریسمان اصلی وحدت بین مسلمانان قیام امام حسین (ع) است و امام حسین (ع) کشتی نجات است امام حسین (ع) مختص به اهل تشیع نیست افتخاری است برای جهان اسلام البته حسین مربوط به همه بشریت است.

به گزارش ایسنا این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون های مساجد شهرستان برگزار گردید که در پایان از فعالان قرآنی و برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان تجلیل شد.

انتهای پیام

کد N1061099