۰

مدیرکل ارشاد قم: وظیفه رسانه‌ها در قبال ترویج فرهنگ وقف بسیار سنگین است

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ وقف اشاره کرد و گفت: امروز رسانه‌ها وظیفه و رسالت بسیار مهمی در ترویج و تعمیق فرهنگ وقف در جامعه بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس دانشی در همایش وقف و رسانه در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع)، با اشاره به وجود وقف در همه ادیان الهی اظهار کرد: در واقع می‌توان گفت این صدقه جاریه یکی از اشتراکات مذهبی و دینی میان بسیاری از مردم جهان به شمار می‌رود.

وی افزود: تمام ادیان الهی و همه اندیشه‌های انسانی به وقف اهمیت می‌دهند و جایگاه رفیعی برای آن قائل هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عمر برخی از موقوفات به هزار سال می‌رسد گفت: صدقه، نذر، قربانی کردن و زکات همگی جایگاه بالایی در اسلام دارند اما وقف سرآمد همه آنها است.

دانشی گفت: در مقابل وسوسه‌های شیطانی که صاحبان اموال را به ثروت اندوزی فرا می‌خواند رسانه‌ها می‌توانند مجاهدتی رحمانی در راستای احیای این سنت داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه همه واقفان ثروتمند نبودند اظهار کرد: آیت الله مرعشی نجفی با نماز و روزه استیجاری پول تهیه کتاب فراهم کرده و آنها را وقف می‌کرد بنابراین وقف یک امر مخصوص ثروتمندان نیست.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مرعشی نجفی با تلاش در عرصه وقف میراثی که قرار بود در بازارهای اروپا به فروش برسد را به یک مرکز بزرگ اسلامی تبدیل کرد و با جمع آوری ارزشمندترین کتاب‌ها یک گنجینه عظیم پدید آورد.

دانشی با بیان اینکه گاهی برخی افراد می‌خواهند قسمتی از اموالشان را وقف کنند اما دچار وسوسه امروز و فردا می‌شوند عنوان کرد: در اینجا رسانه‌ها می‌توانند با تبلیغ این سنت حسنه عظمت وقف را به آنها گوشزد کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.