400 تن در ترکیه متهم به توهین به رئیس جمهور هستند

معاون رهبر حزب اپوزیسیون جمهوری خواه ترکیه در نامه‌ای به رئیس پارلمان این کشور نوشت درخواست‌هایی برای تحقیقات اولیه در مورد 400 تن که به اتهام توهین به رئیس جمهوری ترکیه در انتظار تایید وزارت دادگستری هستند، وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، سزگین تانریکولو، معاون رئیس حزب مردم جمهوری خواه گفت: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از بیش از 1500 تن به خاطر اتهامات افترا به وی شکایت کرده و 400 تحقیقات دیگر منتظر تایید وزارت دادگستری هستند.

وی پرسید چه تعداد از این درخواست‌ها رد شده و به چه تعداد از آنها رسیدگی خواهد شد؟

وی همچنین خواستار بیان تعداد درخواست تحقیقاتی شد که به خاطر توهین به روسای جمهور از 2002 تا 2012 به وزارت دادگستری ارسال شده است.

تانریکولو گفت: بسیاری از مردم دیدگاه‌های خود را درباره رئیس جمهور در این اینترنت مطرح می‌کنند چه تعداد از این افراد به خاطر بیان دیدگاه‌هایشان در رسانه‌های اجتماعی بازجویی خواهند شد. چه تعداد از افراد به اتهامات توهین به رئیس جمهور دادگاهی خواهند شد.

وی افزود: پرونده‌ها علیه مردمی که به توهین به رئیس جمهور متهم شده‌اند با حجم کاری بسیاری برای وزارت دادگستری محسوب می شود و آیا این وزارتخانه قصد کاهش این حجم کاری را دارد یا خیر.

این مقام تاکید کرد که بسیاری از اقشار جامعه معتقدند اتهامات علیه مردم در خصوص توهین به رئیس جمهور روشی برای ارعاب مخالفان سیاسی است.

انتهای پیام

کد N1060967