پلیس فرانسه تصویر سومین عامل انتحاری پاریس را منتشر کرد

سومین بمب گذار انتحاری در سالن کنسرت باتاکلان «فواد محمد» نام دارد. او فرانسوی و اهل شهر استراسبورگ است.

پلیس فرانسه تصویر سومین عامل انتحاری پاریس را منتشر کردسومین بمب گذار انتحاری در سالن کنسرت باتاکلان «فواد محمد» نام دارد. او فرانسوی و اهل شهر استراسبورگ است.

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه خبر شناسایی شدن سومین عامل حملات انتحاری در کنسرت باتاکلان را تایید کرده است.

این خبر را پیش تر رسانه های فرانسه، از قول منابع خبری خود در پلیس این کشور اعلام کرده بودند.

بنا به گزارشها، فواد محمد ۲۳ ساله حدود دو سال قبل با گروهی از جوانان تندروی دیگر به سوریه سفر کرده بود. به گزارش روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» بسیاری از افراد این گروه به جز فرد بمبگذار پس از بازگشت از سوریه بازداشت شدند.

پلیس فرانسه و بلژیک همچنان به دنبال صالح عبدالسلام، یکی دیگر از مظنونان کشتار پاریس هستند. از صالح عبدالسلام به عنوان یکی از طراحان حملات پاریس نام برده می شود. از طرفی گفته می شود که خود او قرار بود یکی از بمب گذاران انتحاری باشد.

دو مهاجم انتحاری دیگر در سالن کنسرت باتاکلان، دو فرانسوی به نام عمر اسماعیل مصطفایی ۲۹ ساله و سامی عمیمور ۲۸ ساله بودند. انفجارهای سیزدهم نوامبر در این سالن کنسرت جان حدود نود نفر را گرفت. در تیراندازیهای دیگری که در این شب رخ داد حدود ۴۰ نفر دیگر کشته شدند.

52310

کد N1060931