نماینده مردم کرج: مشکل موسسه ثامن الحجج باید حل شود

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از انجام مکاتباتی برای حل مشکل هشت هزار نفر البرزی در رابطه با موسسه ثامن الحجج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، عزیز اکبریان در جلسه شورای اداری استان البرز گفت: در حالی که البرز فقط سه دهم از خاک کشور را در برگرفته است اما چهار درصد از جمعیت کشور در این استان زندگی می‌کند و نرخ رشد آن سه و چهار دهم درصد است. بنابراین استان البرز شرایط ویژه‌ای دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی با اشاره به رشد فزاینده دانش آموزان ابتدایی در استان البرز گفت: رشد جمعیت دانش آموزان استان البرز در سال جاری هشت و 12 صدم درصد بوده است؛ به همین دلیل آموزش پرورش استان هر چقدر تلاش کند باز هم از عقب‌ماندگی رنج می‌برد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: علی‌رغم مخالفت‌هایی که با ساخت مسکن مهر در استان البرز صورت گرفت اما احداث ۱۱۰ هزار مسکن مهر به استان البرز تحمیل شد و اکنون کار به جایی رسیده است که ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر هشتگرد آماده افتتاح است ولی به دلیل کمبود منابع آبی تا کنون به مردم تحویل داده نشده است.

اکبریان ضمن انتقاد از عدم تناسب جمعیت و بودجه اختصاصی به البرز اظهار کرد: استان البرز از نظر جمعیتی هشتمین استان کشور است اما بودجه آن در ردیف ۲۴ ام قرار دارد و امیدواریم با حمایت‌های دولت، ردیف بودجه استان برای سال آینده بهبود یابد.

وی به همکاری برخی وزرا با استان البرز اشاره کرد و گفت: وزیر بهداشت، ورزش و جوانان و همچنین وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با البرز همکاری خوبی داشته‌اند. امیدواریم دیگر وزرا برای رفع مشکلات استان البرز با مسئولان استان همکاری لازم را داشته باشند.

این نماینده، مشکل ترافیک استان البرز را ملی اعلام کرد و گفت: اگر اتوبان تهران شمال تا شهرستانک باز شود، بار ترافیکی عظیمی از دوش استان البرز برداشته خواهد شد. همچنین ادامه اتوبان همت به زودی باید به کرج وصل شود.

وی در پایان، از آمادگی مجلس برای همکاری با دولت در جهت خروج از رکود خبر داد و افزود: رکورد بیش از تورم به جامعه ضرر می‌رساند و فاجعه‌آمیز است، به همین منظور مجلس شورای اسلامی از لایحه حمایت از تولید ملی حمایت کرد و آن را به تصویب رساند.

انتهای پیام

کد N1060519