وزارت خارجه آمریکا: آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست

موشك,برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به ادعای آزمایش موشکی جدید ایران گفت: اگر این گزارش تایید و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت باشد، اقدام مناسب را به کار می‌گیریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به ادعای آزمایش موشکی جدید ایران گفت: اگر این گزارش تایید و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت باشد، اقدام مناسب را به کار می‌گیریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره ادعای دو مقام آمریکا مبنی بر این که ایران به تازگی یک آزمایش موشکی جدید انجام داده است، گفت:‌ ما این گزارشات را دریافت کرده‌ایم و به طور جدی در حال بررسی آن هستیم اما من در جایگاهی نیستم که بتوانم آن را تایید کنم. من جزییات بیشتری در دست ندارم اما اگر این گزارشات تایید شود و در نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل باشد، ما اقدام مناسب را به کار خواهیم گرفت. همان گونه که قبلا انجام داده‌ایم.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه ایران را به بی توجهی به قطعنامه‌های شورای امنیت در گذشته متهم کرد و گفت که بارها تاکید کرده‌ایم، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) موجب تغییر رفتار ایران نمی‌شود.

وی با تکیه بر ادعاهای بی اساس غرب و آمریکا علیه برنامه هسته‌ای کشورمان افزود:‌ هدف از برجام جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است و تمرکز این توافق روی همین قرار دارد و اکنون نیز ما روی اجرای توافق متمرکز شده‌ایم. برجام به هیچ موضوع دیگری ارتباط ندارد. وزیر امور خارجه‌مان نیز بارها تاکید کرده است که ما انتظار تغییر در عملکرد ایران در نتیجه این توافق را نداریم.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا کربی ادامه داد: اکنون باید متذکر شوم که آزمایش موشکی بالستیک نقض برجام نیست و شاید بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل باشد. جامعه بین الملل راههای زیادی برای بررسی این موضوع دارد.

وی بار دیگر تاکید کرد که آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست اما من کارشناس قطعنامه‌های سازمان ملل نیستم و نمی‌توانم اکنون اظهار نظر بیشتری داشته باشم.

انتهای پیام

کد N1060461