۰
معاون صنایع‌دستی خبر داد

استقبال نمایندگان مجلس از طرح حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
صنایع‌دستی,بهمن نامور مطلق

معاون صنایع‌دستی کشور در حال بررسی طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش ایسنا، «بهمن نامورمطلق» با اشاره به اهمیت این طرح گفت: این طرح یکی از برنامه‌های مهمی است که پس از تصویب نهایی در مجلس، می‌تواند بسیاری از خلاءهای قانونی در زمینه حمایت از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی کشور را برطرف سازد.

وی اظهار کرد: از آنجا که ترویج صنایع‌دستی، ترویج هویت و فرهنگ است، توجه به آن موجب احیاء هویت فرهنگی و کم‌توجهی به آن منجر به حذف هویت فرهنگی خواهد شد. در این بین هنرمندان صنایع دستی سفیران هویت‌ساز فرهنگ ما محسوب می‌شوند.

نامورمطلق با تاکید بر همراهی و حمایت نمایندگان مجلس بیان کرد: خوشبختانه در جلسه‌ای که این هفته در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یافتیم، نمایندگان محترم با نگاه مثبت و همراهی فراوان کلیات طرح ارائه شده پذیرفته و تصویب کردند. این مسئله خود نشان از دغدغه نمایندگان ملت در این حوزه است.

معاون صنایع‌دستی ابراز امیدواری کرد، این طرح در دیگر کمیسیون‌های تخصصی نیز حمایت شود و گفت: در جلسات بعدی که در دیگر کمیسیون‌های مجلس حضور خواهیم یافت، با تشریح ضرورت و نیاز فعلی به چنین طرحی، انشاءالله با حمایت نمایندگان مجلس زمینه های لازم برای تصویب نهایی فراهم آید.

این استاد دانشگاه با تاکید بر استحقاق بالای فعالان عرصه صنایع‌دستی گفت: این هنرمندان سهم زیادی در حفاظت و صیانت از شیوه‌ها و ویژگی‌های فرهنگی ایران در طی قرون متمادی داشته‌اند و دولت تدبیر و امید به طور جدی در تلاش است تا برای آنها شرایطی درخور و شایسته فراهم آورد.

طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی یکی از برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است که در راستای تکریم و ارتقاء جایگاه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی کشور تدوین شده و پس از اعلام وصول از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.