اشتاین مایر مدعی شد:

نشست ریاض نخستین گام به سوی حل بحران سوریه است!

سیاسی

وزیر امورخارجه آلمان در یادداشتی برگزاری نشست ریاض را در مسیر دستیابی به راه حل سیاسی درباره بحران سوریه ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «فرانک والتر اشتاین مایر» در یادداشتی که در روزنامه فرانکفورتر روند شاو به چاپ رسیده با اشاره به نشست امروز ریاض در خصوص اوضاع سوریه مدعی است: برگزاری نشست ریاض نخستین گام در مسیر دستیابی به راه حل سیاسی درباره بحران سوریه است. 

وی در ادامه با بیان اینکه راهی طولانی و طاقت فرسا پیش رو داریم، آورده است: توافق هسته ای با ایران نشان داد که گفتگو بهترین دیپلماسی است و بهترین نتایج سیاسی را می توان از راه گفتگو و رایزنی بدست آورد.

وزیر امورخارجه آلمان با اشاره بر لزوم تحقق ثبات در سوریه نوشت: جامعه بین الملل تمام تلاش خود را برای تسریع در برقراری آرامش و ثبات در سوریه به کار خواهد گرفت.

امروز قرار است ریاض میزبان نشستی با محوریت بحران سوریه باشد. حدود 100 نماینده از گروههای مختلف در این نشست گرد هم می آید تا راهکارهای حل بحران سوریه را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش مهر، نشست ریاض در حالی امروز برگزار می شود که گفتگوهای صلح سوریه با حضور طرفهای دخیل در آن از جمله ایران در جریان است و نشست ریاض تنها دربردارنده اهداف سعودیها و حامیان آن است. عربستان از حامیان اصلی تروریستها در سوریه به شمار می رود.

کد N1060280