نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی:

۲۰هزار واحد مسکن مهر هشتگرد آماده افتتاح قابل واگذاری نیست

سیاسی

کرج - نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰هزار واحد مسکن مهر هشتگرد آماده افتتاح، به دلیل کمبود منابع آبی قابل واگذاری نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز اکبریان در جلسه شورای اداری استان البرز که با حضور معاون اول رییس جمهور بعد از ظهر امروز، سه شنبه برگزار شد، با تاکید بر اینکه استان البرز یکی از ویژه ترین استان های کشور است، اظهار کرد: این استان سه دهم مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و چهار دهم جمعیت کشور در این استان زندگی می کند و نرخ رشد جمعیت در البرز سه و چهار دهم درصد است.

وی در ادامه میزان رشد دانش آموزان ابتدایی در استان البرز را در سال جاری، ۸ درصد اعلام کرد و گفت: استان البرز به شدت با کمبود فضاهای آموزشی مواجه است.

اکبریان ادامه داد: احداث ۱۱۰ هزار مسکن مهر به استان البرز تحمیل شده است این در حالی است که ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر هشتگرد آماده افتتاح است ولی به دلیل کمبود منابع آبی تا کنون به مردم تحویل داده نشده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه استان در ردیف ۲۴ ام است و امیدواریم با حمایت های دولت ردیف بودجه استان برای سال آینده تغییر محسوسی داشته باشد.

اکبریان به همکاری برخی وزرا با استان البرز اشاره کرد و گفت: وزیر بهداشت، ورزش و جوانان و همچنین وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با البرز همکاری خوبی داشته اند امیدواریم دیگر وزرا برای رفع مشکلات استان البرز با مسئولان استان همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه مشکل ترافیک استان البرز را ملی اعلام کرد و گفت: اگر اتوبان تهران شمال تا شهرستانک باز شود بار ترافیکی عظیمی از دوش استان البرز برداشته خواهد شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت تحقق وعده های دولت در خصوص امتداد اتوبان همت تاکید کرد.    

وی افزود: رکورد بیش از تورم به جامعه ضرر می رساند به همین منظور مجلس شورای اسلامی از لایحه حمایت از تولید ملی حمایت می کند.

لغو تعطیلی پنج شنبه ها در البرز افزایش آلودگی هوا را به دنبال دارد

وی در ادامه در خصوص تعطیلی پنج شنبه ها در استان البرز گفت: استان البرز به دلیل تردد خودروها و افزایش آلودگی هوا نیازمند تعطیلی روزهای پنج شنبه  است.

اکبریان در ادامه با تاکید بر اینکه شورای برنامه ریزی استان به دلیل کاهش آلودگی هوا روزهای پنج شنبه را تعطیل کرده بود، گفت: دیوان عدالت، طبق قانون پنج شنبه ها را در این استان تعطیل کرده است و همین موضوع باعث افزایش آلودگی هوا شده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تحکیم خانواده را مهم برشمرد و گفت: در مجلس درصدد هستیم روزهای پنج شنبه در کل کشور تعطیل شود تا برای تحکیم کانون خانواده گامی مهم را برداشته باشیم.

وی در پایان در خصوص موسسه مالی ثامن الحجج استان البرز گفت: این موسسه در استان با مشکلات مالی برخورده است و در حال حاضر برای سرمایه بیش از ۸ هزار نفر البرزی مشکل پیش آمده است امیدواریم بانک مرکزی برای این مشکل چاره ای بیاندیشد.

به گزارش خبرنگار مهر، افرادی که در موسسه ثامن الحجج استان البرز سرمایه گذاری کرده و به مشکل برخورده اند امروز با تجمع در مقابل استانداری البرز خواستار رسیدگی به وضعیت این مووسه مالی شدند.

کد N1060002