داوود اوغلو: روابط ایران و ترکیه ممکن است آسیب ببیند

سیاسی

نخست‌وزیر ترکیه در اظهاراتی غیردوستانه علیه کشورمان گفت که درصورت پایان نیافتن توهین‌های ایران به ترکیه، روابط دو کشور ممکن است آسیب ببیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه روز سه‌شنبه در سخنرانی‌اش در پارلمان این کشور گفت که اگر حملات و توهین‌های ایران علیه ترکیه ادامه پیدا کند روابط دوستانه میان دو کشور به شدت آسیب خواهد دید.

نخست‌وزیر ترکیه مشخص نکرد که منظورش از حملات و توهین‌های ایران کدام اظهارات است.

وی در بخش دیگری از سخنرانی‌اش درباره‌ی ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق گفت: نیروهای ما با هدف مشارکت در مبارزه با داعش به عراق رفته‌اند.

به گزارش ایسنا، پیش از این سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات اخیر رییس‌جمهور ترکیه واکنش نشان داد و کشورهای همسایه را به پرهیز از ماجراجویی و مسوولیت‌پذیری در اتخاذ مواضع سیاسی دعوت کرد.

حسین جابر انصاری افزود: ادامه پیگیری سیاست‌ها و اتخاذ مواضعی که خواسته یا ناخواسته منجر به حمایت از تروریسم در سوریه و عراق شده است تنها به تشدید بحران جاری در منطقه و افزایش مشکلات کشورهایی منجر می‌شود که به اجرای چنین سیاست‌هایی ادامه می‌دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از تغییر این سیاست‌ها و همراهی همه کشورهای منطقه در روند مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری، استقبال و برای تحقق این هدف آماده همکاری و هماهنگی با همسایگان خود است.

انتهای پیام

کد N1059823