پیام داعش به طالبان: آغوش ما برای پذیرش شما باز است

گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیوی جدیدی خطاب به گروه آسیب‌پذیر طالبان گفته است که این گروه افغان از مسیر مسلمانان صالح منحرف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری ان‌ بی‌ سی، ویدیوی جدید داعش پنج روز پس از آن منتشر می‌شود که اخباری درباره جراحت شدید ملا اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان در تیراندازی از سوی سایر شبه‌نظامیان به گوش می‌رسد. گرچه بیانیه‌ای صوتی منتسب به منصور منتشر شده اما همچنان شایعاتی وجود دارد که وی کشته شده و طالبان مرگ رهبرش را پنهان می‌کند.

در ویدیوی داعش مردی که خود را ابو یاسر الافغانی معرفی می‌کند، طالبان را به همکاری با آژانس جاسوسی پاکستان و حفاظت از مقبره‌ها که از نظر آنها غیراسلامی است، متهم می‌کند. وی همچنین رابطه‌ی ادعایی میان طالبان و ایران را محکوم کرد.

ابو یاسر الافغانی گفت: پیام من به تمام مسلمانان "ولایت خراسان" و به جوانان در رده‌های مختلف طالبان این است که آغوش داعش برای پذیرش شما باز است. کسانی که درستی و راستی را در طالبان می‌جویند، به داعش بپیوندند؛ پیش از آنکه آنها شما و ارتش افغانستان را به اسم میهن‌پرستی یکی کنند.

انتهای پیام

کد N1059516