یک مقام وزارت خارجه به ایسنا خبر داد:

برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسه مشترک با کشورهای درگیر در فاجعه منا

رییس کمیته مفقودین فاجعه منا در وزارت خارجه کشورمان با اشاره به ارسال پیام محمدجواد ظریف به کلیه همتایانش در کشورهای اسلامی که شهروندان‌شان در حادثه منا جان باخته و یا مجروح شده‌اند در روزهای ابتدایی وقوع فاجعه گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم که جلسه مشترکی را با این کشورها در ارتباط با پیگیری ابعاد مختلف این فاجعه برگزار کنیم و مشورت‌هایی را در این زمینه با آن‌ها داشته باشیم.

عبدالله سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر این که براساس دستور مقام معظم رهبری، وزارت خارجه با همکاری دیگر دستگاه‌ها تا مشخص شدن ابعاد مختلف این فاجعه به تحقیقات و فعالیت‌هایش در این ارتباط ادامه خواهد داد، افزود: در داخل کشور نیز با دیگر دستگاه‌های مسوول در حال گفت‌وگو و رایزنی هستیم تا نحوه رویکردمان در مورد ادامه پیگیری این موضوع را تنظیم کنیم.

او هم‌چنین به پیگیری این موضوع از سوی دادستانی کل کشور و نیز قوه قضاییه از بعد حقوق بشری اشاره کرد و افزود: در مورد بحث مفقودان فاجعه منا پیگیری‌ها هم‌چنان ادامه داد و خانواده برخی از آنان برای پیگیری موضوع و آزمایش دی.ان.ای به عربستان سفر کرده‌اند.

این مقام مسوول در وزارت خارجه در مورد آخرین وضعیت علی اصغر فولادگر نیز گفت: هم‌چنان ایشان مفقود هستند و قرار است که از خانواده ایشان افرادی به عربستان اعزام شوند.

انتهای پیام

کد N1059383