خسته بند: دشمن در تکاپوی فتنه دیگری است

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت که دشمن در تکاپوی فتنه دیگری است و برای تحقق آن از مسیر نفوذ به مراکز تصمیم گیری خواهد گذشت اما با هوشیاری شورای نگهبان و حضور همیشه در صحنه مردم بار دیگر خط بطلانی بر خیال خام دشمنان کشیده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن خسته بند در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس اظهار کرد: بدون شک عزت، استقلال و سرافرازی امروز ما محصول مجاهدت‌ها و نعمت بی بدیل ولایت است که با رهبری مقام عظمای ولایت به عنوان ستون خیمه نظام، مسیر را برای هرگونه طمعکاری دشمنان مسدود کرده است.

وی افزود: سیر تحولات مذاکرات هسته ای نشان داد هرکجا رهبری با هشدارهای خود مطلبی را متذکر شد در حقیقت چراغی روشن بود که در دام و پرتگاه طراحی شده دشمن گرفتار نشویم. ما از تیم مذاکره کننده سابق و فعلی که همگی به سهم خود نقش تعیین کننده ای در رسیدن به مقصد داشتند قدردانی می‌کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: امروز ما در ابتدای راهی سخت و دشوار قرار داریم و دشمن به سادگی از کارشکنی علیه ما دست نمی کشد. همانگونه که حضرت آقا بارها در فرمایشات متذکر شدند راه نجات ایران رفع تحریم‌ها نبوده بلکه کاهش وابستگی و عمل به اقتصاد مقاومتی است.

خسته بند در ادامه گفت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی جانانه خود دشمن را در ناکارآمد نشان دادن تحریم با هوشیاری ناکام گذاشت عنوان کرد: اینک نوبت دولت است که به تکلیف خود عمل کرده و هرچه سریع‌تر با تدوین برنامه‌های جامع معضلاتی مثل رکود و اشتغال را چاره سازی کند زیرا با سخنرانی این امور اتفاق نمی افتد.

وی همچنین گفت: مردم ایران با بصیرت والای خود فتنه های 78، 88 و فتنه تحریم را پشت سر گذاشتند لذا یقین کنید که دشمن در تکاپوی فتنه دیگری است و برای تحقق آن از مسیر نفوذ به مراکز تصمیم گیری خواهد گذشت که با هوشیاری شورای نگهبان و حضور همیشه در صحنه مردم بار دیگر خط بطلانی بر خیال خام دشمنان کشیده خواهد شد.

این نماینده مجلس در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: مشکل بیکاری در عمق بنیان خانواده های ایرانی نفوذ کرده است و افزایش پرونده در دادگاه ها جامعه را به شدت آزار می دهد لذا باید راه حلی منطقی در این مورد باشد که در این راستا می توان پرداخت مستمری در ایام بیکاری به جوانان جویای کار تا زمان یافتن شغل را در نظر گرفت که در تمام دنیا متداول است و در صورت اشتغال به صورت اقساط بلندمدت از حقوقشان کسر شود. همانگونه که چندهزار میلیارد تومان به خودروسازان داده شد برای مسکن و ازدواج جوانان نیز باید تدبیر شود که بسیار مهم‌تر است.

خسته بند با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار بانک‌ها به شکل خارج از نوبت گفت: با چارچوبی که در حال حاضر از بانک‌ها سراغ داریم خود آنها از رونق صنعت جلوگیری می کنند و کار آنها مشابه رباخواری است.

نماینده مردم بندرانزلی در ادامه با اشاره به نقش کلیدی منطقه آزاد در تسهیل سرمایه گذاری خارجی، گفت: این امر نباید نادیده گرفته شود و باید بتوان با تعریف صحیح آن، موتور اقتصاد را راه اندازی کرد.

وی در ادامه با تشکر از وزیر بهداشت برای اجرای طرح نظام سلامت به عنوان طرح محوری و اساسی دولت، اضافه کرد: پیش بینی ادامه اجرای این طرح در برنامه ششم با عنایت ویژه دولت و مجلس اطمینان خاطر مردم را به همراه خواهد داشت البته عدم همکاری و موظف کردن بیمه‌ها برای پرداخت بدهی های بیمارستان‌ها موجب شکست این طرح خواهد بود.

خسته بند در ادامه تصریح کرد: مردم انزلی چشم انتظار ساخت استادیوم هستند چرا که انبوهی از ورزشکاران ملی و بین المللی در این شهر حضور دارند. وضعیت تیم ملوان نیز همچنان دغدغه مردم انزلی است لذا بگذارید با قرار گرفتن این تیم تحت پوشش گمرک بار دیگر حلاوت پیروزی به مردم انزلی بازگردد.

وی در پایان با اشاره به روند احیای تالاب انزلی علی‌رغم تأکید رئیس جمهور در سفر به گیلان گفت: امکان دارد این تالاب در آینده نه چندان دور به مصیبتی همانند دریاچه ارومیه گرفتار شود.

انتهای پیام

کد N1059367