نوبخت: از تاخیر امسال و سال‌های گذشته در ارائه لایحه بودجه عذرخواهم

محمدباقر نوبخت,لایحه بودجه

این روزها در حالی برخی نمایندگان مجلس به دولت برای تاخیر در ارائه لایحه بودجه 95 خرده می گیرند که دولت پیشین سابقه سه ماه تاخیر در ارائه چنین لایحه ای را در کارنامه خود داشت.

به گزارش خبرآنلاين، صبح امروز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، يادآور شد که دولت تاکنون 48 ساعت از ارائه لایحه بودجه تخلف کرده است.

او در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران اظهار کرد: دولت می‌توانست لایحه بودجه را 15 آذر تقدیم مجلس کند اما نمی‌خواستیم لایحه بودجه را به مجلس بدهیم و دو سه هفته بعد لایحه برنامه را تقدیم کنیم. زیرا برخی زمزمه‌ها وجود داشت که لایحه بودجه 95 در اولین سال برنامه ششم است و چطور می‌توان بدون بررسی و تصویب برنامه ششم آن را بررسی کرد.

وی افزود: برای این که همین مساله سوژه دعوا و اختلاف نشود این خواسته را برآورده کردیم و به مجلس اعلام کردیم که ظرف چند هفته آینده بودجه را همزمان با برنامه تقدیم مجلس می‌کنیم.

نوبخت از طرف خودش و دولت بابت تاخیر در ارائه لایحه بودجه عذرخواهی کرد و گفت: بابت ماه‌ها و سال‌هایی که در دهه‌ی گذشته نیز بودجه با تاخیر به مجلس ارائه شده نیز عذر می‌خواهم!

سخنگوی دولت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مجموعه‌ای از توان کارشناسی در کنار دولت خواند و از همکاران خود در این سازمان بابت تلاش در جهت ارائه همزمان لوایح بودجه و برنامه تقدیر کرد.

اين خبر کامل مي شود....

2727

 

 

کد N1059158