نعیم قاسم: شبکه المنار در جنگ آزادی و حقیقت پیروز شد

شبكه المنار,حزب‌الله لبنان

معاون دبیرکل حزب الله لبنان ضمن در واکنش به محدودیت‌های اعمال شده علیه شبکه المنار گفت که این شبکه "چراغ هدایت‌گر مقاومت و حق" باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،به نقل از شبکه خبری المیادین، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان درباره قطع پخش برنامه‌های شبکه المنار از ماهواره عرب ست توسط عربستان گفت: درود ما بر شبکه المناری که در جنگ آزادی و حقیقت پیروز شد، در برابر باج خواهی و دروغ گویی تسلیم نشد، صدایش را بلند و از پیروزی مقاومت علیه تجاوز و اشغال دفاع کرد.

وی در صفحه رسمی دفترش در پایگاه اجتماعی فیسبوک نوشت: آیا عربستان تا این حد ضعیف شده که از صدای شبکه المنار و مقاومت می‌ترسد؟ ما امیدوار بودیم که عربستان موضعی در حمایت از مردم فلسطین علیه اسرائیل اتخاذ کند، مردم یمن و سوریه را نکشد، به بحرین تجاوز نکند و پول‌هایش را در خدمت گروه‌هایی همانند القاعده، داعش، النصره به کار نگیرد که سرها را قطع می‌کنند و انسان‌ها را می‌کشند.

وی گفت: ما همچنین به شبکه المیادین نیز درود می‌فرستیم که قبلا با همین اقدام عربستان مواجه شد، به این دلیل که همواره واقعیت را همانطور که هست می‌گوید.

بدر الدین حسون، مفتی سوریه نیز در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: جهان باید پیامی را که برخی از طریق بستن ماهواره‌هایشان به روی شبکه المنار و المیادین مخفی می‌کنند، درک کند.

وی گفت: متوقف کردن پخش شبکه المنار و المیادین از ماهواره عرب ست مدال و نشان افتخار برای این دو شبکه و برای هر صدایی است که آن‌ها می‌خواهند آن را قطع کنند چراکه ما می‌دانیم هرکسی که مزدور باشد شبکه‌هایی برایش باز می شود، هرکسی که جاسوس باشد ماهواره‌هایی برایش گشوده می‌شود اما هر کسی که آزاده باشد درهای قلب و آسمان به رویش باز می‌شود.

حسون تاکید کرد: اگر آن‌ها واقعا دموکرات بودند پس باید به تمامی رسانه‌هایی که انتقاد می‌کنند گوش دهند.

وی به شبکه المیادین و تمامی کارکنان این شبکه تبریک گفت و آن‌ها را الگوی رسانه دموکرات دانست. حسون به شبکه المنار نیز تبریک گفته و آن را شبکه مقاومتی دانست که رسالتی را برای تمامی امت و مستضعفان جهان با خود به همراه دارد.

انتهای پیام

کد N1059107