در آستانه سال نو میلادی؛

مراکش تدابیر امنیتی در اطراف هتل‌ها را افزایش می‌دهد

مراكش

مقامات امنیتی مراکش با تاکید بر لزوم حضور دستکم دو نیروی امنیتی در ورودی هتل‌ها، افزایش تدابیر امنیتی در اطراف این مراکز را با هماهنگی شرکت‌های متخصص خواستار شدند.

مقامات امنیتی مراکش با تاکید بر لزوم حضور دستکم دو نیروی امنیتی در ورودی هتل‌ها، افزایش تدابیر امنیتی در اطراف این مراکز را با هماهنگی شرکت‌های متخصص خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی رام الیوم، مقامات امنیتی مراکش از مدیریت هتل‌های این کشور خواستند تا با عقد قرار داد با شرکت‌های ویژه امنیتی، نصب دستگاه‌هایی برای شناسایی مواد منفجره و اسلحه، افزایش تعداد نگهبانان و دوربین‌های مداربسته در پارکینگ خودروها، تدابیر امنیتی را در این مراکز بالا ببرند.

مقامات امنیتی مراکش همچنین بر لزوم حضور دست کم دو نیروی امنیتی در مقابل ورودی هتل‌ها تاکید کردند.

یک منبع امنیتی مراکش اعلام کرد که در جریان بازدید میدانی که پلیس انجام داد، روشن شد بیشتر هتل‌ها دستگاه‌ ویژه شناسایی و کشف فلزات را که برای ردیابی مواد منفجره و اسلحه در ورودی هتل‌ها نصب می‌شود، ندارند و در بیشتر موارد کنترل‌ها بدون این دستگاه و به سادگی انجام می‌شود. در بیشتر موارد نیز دستگاه‌هایی که خراب شده‌اند، تعویض نشده‌اند.

این روزنامه در ادامه نوشت: مقامات مراکشی به مدیران هتل‌ها دستور دادند تعداد دوربین‌های مدار بسته را در داخل هتل‌ها افزایش دهند.

مقامات مراکشی اظهار داشتند طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر هتل‌های این کشور تنها یک دوربین در ورودی اصلی و یا دفتر پذیرش دارند که این موضوع کار را برای مهاجمان آسان کرده است.

گفتنی است هتل‌ها در برخی مناطق گردشگری مراکش در این دوره از سال بیشترین تعداد مسافر داخل و خارجی را به ویژه از اروپا دارد. این مسافران و گردشگران برای گذران تعطیلات اول سال و جشن میلاد حضرت مسیح (ع) به مراکش می‌آیند. همین مساله باعث شده که مقامات تونس تدابیر امنیتی را به ویژه در ورودی‌های اصلی شهر و مناطق پرتراکم افزایش دهند.

انتهای پیام

کد N1058983