پایان دومین کمیسیون مشترک برجام/ عراقچی: بر سر قطعنامه بسته شدن PMD تفاهم خوبی وجود دارد

دومین نشست کمیسیون مشترک برجام میان ایران و 1+5 که در دو نوبت صبح و عصر در هتل کوبورگ وین برگزار شده بود پایان یافت.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نشست با هدف بررسی پیش‌نویس قطعنامه بستن موضوع پی ام دی که قرار است 24 آذر به شورای حکام ارائه شود برگزار شد. علاوه بر این موضوعات دیگر از جمله جدول زمان‌بندی رفع تحریم‌ها و رفع برخی ابهامات فنی از جمله دستور کار این نشست بود.

دومین کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 برگزار شد.

سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، حمید بعیدی نژاد، رضا نجفی،‌ حسین خلفی و دیگر کارشناسان حقوقی و فنی وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی هیات ایران در این نشست را تشکیل می‌دادند.

بنابر گزارش رسانه‌ها سید عباس عراقچی رییس هیات مذاکره کننده ایران پس از پایان این نشست در جمع خبرنگاران از یک «تفاهم خوب» میان ایران و 1+5 برای ارائه قطعنامه بستن موضوع پی ام دی به شورای حکام خبر داد.

وی گفته است: ‌با توجه به این تفاهم امیدواریم بسته شدن موضوع پی ام دی محقق شود.

عراقچی نشست کمیسیون برجام را خوب ارزیابی کرد و گفت: این نشست حدود سه ساعت و نیم به طول انجامید و یکی از مهم‌ترین مباحث موضوع پی ام دی و بسته شدن آن در شورای حکام بود.

معاون ظریف گفت: کشورهای 1+5 متن پیش‌نویس قطعنامه را آماده کرده‌اند و درخصوص ابعاد مختلف آن با یکدیگر مشورت‌هایی داشتیم و براساس تفاهم خوبی که درباره این موضوع وجود دارد قطعنامه پیشنهادی 1+5 باید به بسته شدن موضوع پی ام دی منجر شود.

انتهای پیام

کد N1058559