تبادل اورانیوم با ایران تا پایان سال به اتمام می رسد

سیاسی

نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی از اتمام تبادل اورانیوم غنی شده ایران با اورانیوم غیر غنی شده روسیه تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: انتظار می رود تبادل اورانیوم غنی شده ایران با اورانیوم غیر غنی شده تا آخر امسال پایان یابد.

«ولادیمیر ورونکوف» نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در این باره گفت: روسیه تبادل اورانیوم غنی شده ایران در ازای اورانیوم طبیعی را تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رساند. این کار قطعاً تا پایان سال جاری به انجام خواهد رسید.

ورونکوف پیشتر و پس از دیدار با نمایندگان ایران، آمریکا، چین، فرانسه، انگلیس، آلمان و اتحادیه اروپا در «وین» پایتخت اتریش گفته بود: انتظار داریم تا مراحل اجرایی شدن توافق هسته ای در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ آغاز و تحریم های ایران نیز لغو گردند. به عقیده ما بر اساس ارزیابی نهایی شورای حکام، مسأله موسوم به «پی.اِم.دی» باید بسته شود.

خبرگزاری رویترز نیز در این باره اعلام کرد که ایران بسته شدن پرونده موسوم به ابعاد احتمالی نظامی (پی.اِم.دی) در فعالیت های هسته ای خود در شورای حکام آژانس را به عنوان پیش شرطی برای تحقق تمامی وعده های خود اعلام کرده است.

کد N1058518