کرباسچی :‌

اصلاحات باید در همه بخش های کشور انجام شود نه فقط در مسائل سیاسی

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: تنها دغدغه ملت مسائل سیاسی نیست بلکه فقر، فحشا و مشکلات اقتصادی بزرگترین مشکلات کشور هستند که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) غلامحسین کرباسچی که به مناسبت روز دانشجو در آمفی تئاتر مرکز دانشگاه امیر کبیر حضور داشت خطاب به حضار و اصلاح طلبان گفت: تنها دغدغه مردم زندانیان و کمبودها و خلاهای سیاسی نیست و ما نباید از حاشیه نشین ها ، فقرا غافل شویم چراکه فقر اقتصادی، فقر فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ان شاء الله مسأله زندانیان هم حل می‌شود گفت: همه مسائل کشور به دست دولت و حکومت حل نمی‌شود برای مثال بحث محیط زیست ، خشک شدن دریاچه ارومیه و بسیاری دیگر از مشکلاتی که در ما در زمینه محیط زیست داریم به دست خودمان حل می شود و تنها نباید از دولت و سازمان ها انتظار داشته باشیم.

کرباسچی ادامه داد: منافع ملی ما باید در اولویت قرار گرفته و نباید اجازه دهیم احساسات مانع از واقع بینی ما شود. در شصت تا هفتاد سال گذشته افراد زیادی در دانشگاه ها به شهادت رسیده اند ولی باید ببینیم چطور سه دانشجو که دو نفر آن‌ها جزء حزب توده و آزادی خواه بودند تا سال‌ها بعد نامشان باقی مانده است.

وی ادامه داد: به عقیده من استقلال طلبی و وجود تشکیلات منسجم باعث شد تا شهادت سه دانشجو هر سال در دانشگاه ها گرامی داشته شود.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه در شرایط فعلی و وحدت و اتحاد ملی مهمترین امر برای کشور است خاطر نشان کرد: طبق آمار 11 میلیون نفر در ایران حاشیه نشین و بدون سرپناه هستند البته حاشیه نشینی در دوره های قبل هم وجود داشته است ولی در دوره هشت ساله گذشته به شدت افزایش یافته است این در حالی است که در دوره اصلاحات شرایط اقتصادی بسیار بهبود یافته بود .

وی با اشاره به مذاکرات ایران و1+5 گفت: خوشحال هستم که بالاخره مسئولان با بررسی آمار و ارقام به این نتیجه رسیدند که باید در روابط خود در عرصه سیاست خارجی و تعامل با سایر کشورها تغییراتی ایجاد کنند . در حال حاضر ما در یک محاصره قرار داریم و این شرایط درست نیست.

مذاکرات ایران و 1+5 به قدری مهم بود که بزرگترین مفسرین جهان در نشریات معتبر این طور گفته بودند که این مذاکرات زلزله عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد و ما باید به دنبال آثار و عواقب قدرت گرفتن ایران در منطقه باشیم.

کرباسچی در بخش دیگری از سخنرانی خود به وضعیت ایران بین سایر کشورهای جهان اشاره کرد و گفت: طبق آماری که اواخر سال 93 گرفته شد . ایران از نظر شرایط فلاکت در بین نود کشور جهان در ردیف دوم و پس از ونزوئلا قرار دارد و همین امر نشانه ای بر این است که ما باید به فکر شرایط اقتصادی کشور باشیم و این ناراحت کننده است که ما با داشتن نیرو ، توان بالا و منابع زیرزمینی زیاد همچنین با دارا بودن تاریخ تمدن چند هزار ساله در شرایط بد اقتصادی به سر ببریم.

وی با بیان اینکه همه باید منافع و مصالح ملی را در نظر داشته باشند افزود:‌ برای غلبه بر مشکلات کشور لازم است تا یک نهضت و اراده ملی ایجاد شود. همچنین از نظر من بحث اخلاق در جامعه باید با جدیت مورد توجه قرار بگیرد چراکه با وجود اینکه ما یک جامعه مذهبی داریم ولی آمار طلاق و فساد در جامعه بسیار زیاد است و این امر اصلا جای افتخار ندارد.

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه متاسفانه در پر درآمدترین سالهای کشور با افزایش فقر در ایران روبرو بودیم، در هشت سال گذشته ، بین 600 تا 800 میلیون دلار نفت با قیمت بشکه ای 130 تا 150 دلار فروخته می‌شد در حالیکه امروز هر بشکه نفت زیر 40 دلار است و اینکه ما در پردرآمدترین دوران کشور شاهد بیشترین فقر بودیم جای تاسف دارد.

کرباسچی خطاب به یکی از حاضران که وی را دزد خطاب کرد و به او گفت که از تریبون پایین بیاید گفت: در هشت سال گذشته فردی را روی کار آوردید که اشتباهات زیادی مرتکب شد و امروز همه به اشتباهات من معترف هستند ولی چه کسی بود که این فرد را روی کار آورد.

انتهای پیام

کد N1058466