ابوترابی‌فرد: رهبر جامعه اسلامی باید در دانش، بالاترین باشد

محمدحسن ابوترابي‌فرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ویژگی‌های رهبر دنیای اسلام اعلم بودن است و وی باید در دانش، بالاترین باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاریدانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد در پنجمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مساله رهبری در دنیای اسلام اظهار کرد: موضوع رهبری نقشی محوری و کلیدی در حرکت تکاملی انسان و جوامع انسانی و یا سقوط و آلودگی جوامع به رذائل و فساد دارد. انبیای الهی برای هدایت و رهبری جامعه ازسوی خداوند متعال مامور شده‌اند تا جامعه را به اوج عدالت برسانند.

ابوترابی با اشاره به آیاتی از قرآن درباره نقش حکومتی انبیای الهی تصریح کرد: قضاوت و مدیریت انبیای الهی امکان پذیر نیست مگر در سایه نظام سیاسی مقتدر که امکان حکومت و قضاوت را فراهم کند و بدون جایگاه مدیریتی امکان اجرای احکام الهی و رفع اختلاف در جوامع بشری فراهم نخواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی های رهبر دنیای اسلام در کلام حضرت علی (ع) بیان کرد: شایسته ترین انسانها برای قرار گرفتن در جایگاه مدیریت و رهبری در دنیای اسلام کسانی هستند که از همه تواناتر باشد. این قدرت و اقتدار در حوزه های مختلف شخصیتی انسان باید وجود داشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توانا ترین و لایق ترین و مقتدرترین فرد باید در جایگاه رهبری جهان اسلام قرار گیرد که در زمان حضور پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) بهترین افراد پیامبر و امامان هستند .

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های رهبر دنیای اسلام اعلم بودن است که در معارف دین و آموزه های دینی از دیگران گوی سبقت را ربوده باشد.

حجت الاسلام ابوترابی تصریح کرد: رهبر جامعه اسلامی باید در دانش بالاترین باشد و پیامبر(ص) و پیشوایان معصوم در این زمینه قابل مقایسه با هیچ کس نیستند.

وی افزود: حضرت علی (ع) شاخصه‌هایی مانند عدالت و علم و تدبیر و فضائل و کمالات را بیان کرده اند و در زمان غیبت نیز راه را تبیین نموده‌اند که مردم در زمان غیبت اعلم را برگزینند. اصل کلیدی و محور نظریه ولایت فقیه در دوران غیبت امام عصر(عج) نیز ترجمه همین کلام امیرالمومنان علی (ع) است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اقتداری که امروز در کشور داریم در سایه رهبری امام خمینی(ره) و خلف صالح او حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است.

وی افزود: اگر جمهوریت و اسلامیت به ارکان انقلاب اسلامی تبدیل شده در سایه ولی فقیه است که راه را برای این حرکت هموار فرمودند و اگر نظام جمهوری اسلامی توانسته در طول ۴ دهه مردم سالاری مبتنی بر آموزه های وحی را اجرا و آن را به رمز اقتدار ملی تبدیل کند در سایه ولایت فقیه است.

حجت الاسلام ابوترابی گفت: کسانی که با نظریه ولایت فقیه مخالفت می‌کنند مخالف جمهوریت و دموکراسی هستند. اگر استقلال سیاسی ما امروز نماد اقتدار در جهان و منطقه است در سایه رهبری مقتدر، فقیه عادل، صالح، مدیر، مدبر و شجاع و متکی به خدای متعال است که استقلال کشور حفظ شده است.

وی افزود: اگر ملت نبودند اقتدار برای رهبری نیز به وجود نمی آمد اما رهبری رمز اقتدار ایران هستند.

انتهای پیام

کد N1058357