در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی؛

بذرپاش: اصولگرایان شصت تکه نمی‌شدند، روحانی انتخاب نمی‌شد

مجلس شوراي اسلامي,مهرداد بذرپاش,16 آذر,روز دانشجو,انتخابات مجلس دهم

نماینده مردم تهران در مجلس انتخاب حسن روحانی را کاملاً ‌قانونی دانست و در عین حال درباره این انتخاب گفت: اگر اصولگرایان شصت‌تکه نمی‌شدند، اینجوری نمی‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس انتخاب حسن روحانی را کاملاً ‌قانونی دانست و در عین حال درباره این انتخاب گفت: اگر اصولگرایان شصت‌تکه نمی‌شدند، اینجوری نمی‌شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهرداد بذرپاش که به مناسبت مراسم 16 آذر در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی صحبت می‌کرد در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر این‌که عادت کرده‌اید یک دشمن فرضی بسازید به اسم آمریکا و بگویید فلان فرد آمریکایی است، شما چند درصد آرا را به دست آورده‌اید که اکنون اینجا صحبت می‌کنید؟ کسانی حرف می‌زنند که 18 تیر اینجا آمدند و دانشجوها را سرکوب کردند، اظهار کرد: من که این مراسم را برگزار نکردم. شما هم خیلی اجباری نبود بیایید و صحبت‌های من را بشنوید. بنده کیسه‌ای برای خودم نداشته‌ام و پسر فلان آیت‌الله هم نیستم. هرچقدر هم که رأی آوردم اگر بحث رأی را مطرح می‌کنید از استاندارتان که در دولت منصوب شده بیشتر بوده است. از رئیس‌جمهوری که در مجلس ششم کاندیدا شده بود بیشتر رأی آوردم، در مورد 18 تیر هم اگر سندی دارید در پیشگاه خدا و مردم ارائه دهید.

یکی دیگر از دانشجویان حاضر در جلسه درباره این‌که سه شهید دانشگاه تهران در برابر ظلم‌ستیزی ایستادند و نماد این ظلم می‌تواند آمریکا یا هر کشور دیگری باشد و منظور ما از رأی شما نوع تفکرتان است که چهار میلیون نفر بیشتر نیست.

بذرپاش هم سوال کرد: چرا چهار میلیون نفر؟

این دانشجو پاسخ داد: انتخابات 92 نشان داد.

این نماینده مجلس نیز گفت: رأی ما 24 میلیون رأی است که سال 88 آن را نشان داد.

در این هنگام یکی از دانشجویان با صدای بلند گفت: آن رأی را دزدیدید.

بذرپاش هم پاسخ داد: چرا تهمت می‌زنید؟

همچنین یکی از دانشجویان با انتقاد از جمهوری اسلامی در پاسخ به اظهارات بذرپاش، گفت: کسی بر روی شما مثل آذر منصوری چاقو نکشید، مثل موسوی‌لاری شما را نزد، تفکر شماست که به مملکت گند زده است.

بذرپاش نیز اظهار کرد: به نظرم شما قدری به کلیت جمهوری اسلامی ایران بی‌انصافی می‌کنید. در موضوع رأی و نوع تفکر هم باید بگویم؛ چرا یک رئیس‌جمهور دفعه قبل 24 میلیون رأی آورد اما آن را متهم به تقلب کردید؟ انتخابات 92 را هم دولت و همان شورای نگهبان برگزار کردند، چرا این بار طراز ملت ایران به شمار می‌رود؟ من می‌گویم هم احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور قانونی کشور بود هم روحانی هست. معتقدم همه انتخابات‌ها سالم است و کشور قانون دارد.

ادامه دارد...

کد N1058290